Will pokořil rodnou Plzeň a vychytal první extraligovou výhru v libereckém dresu. Kluci mi pomohli, culil se

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - V Chomutově mu to ještě nevyšlo. Proti Plzni už však brankáře Romana Willa o jeho první extraligové vítězství nic nepřipravilo. Strážce liberecké svatyně sice inkasoval z první střely a musel čelit trestnému střílení, ale postupně... „Kluci přidávali a přidávali,“ chválil spoluhráče po těsné výhře.

Vychytal jsi první extraligové vítězství v libereckém dresu. Jak to chutná?
Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli. V Plzni jsem se narodil a doteď se tam znám s pár lidmi. Působil jsem tam do svých patnácti, takže je to pro mě speciální. Kluci to dobře odmakali podobně jako v Chomutově, kde nám k vítězství chyběl kousek. Jsou to důležité tři body.

Jak ti bylo, když jsi v jednašedesáté vteřině inkasoval a hned poté jsi čelil trestnému střílení?
Dostat z první střely gól je vždy nepříjemné, ale v tom se právě ukázala naše síla. Každou minutou jsme přidávali a přidávali, až jsme je ke konci téměř k ničemu nepouštěli. Kluci mi hrozně pomohli, i když jsme to v úvodu neměli jednoduché.

Lašák maska 1

Pomohlo i to vychytané trestné střílení?
To dodá sebevědomí každému. Kdyby to bylo 0:2, hrál by se úplně jiný zápas. Naštěstí jsem chytil a to nám pomohlo.

Trenér Pešán si hned ve třetí minutě vyžádal oddechový čas. Jak ostrá tam padala slova?
Myslím si, že si vyžádal timeout především proto, že jsme předtím zahráli na zakázané uvolnění. Kluci byli zatavení a asi by nebylo dobré dostat gól kvůli icingu. Tu poradu jsem slyšel jen z dálky, ale lehce se tam zvýšil hlas, což k tomu patří.

Podruhé v řadě jsi chytal na úkor Jána Lašáka. Jak těžké je srovnat se v brankovišti s mistrem světa?
My spolu nijak nebojujeme. Oba chceme chytat, a tým se tak může spolehnout na dva brankáře. Kdyby výhru 2:1 vychytal Jánko, byl bych stejně šťastný jako jsem. Je mi to opravdu jedno, hlavně když vyhrajeme. Máme spolu krásný vztah. On je neskutečný člověk, který mi pořád pomáhá a je pozitivní, i když se mi nedaří. Klobouk dolů před ním.

Lašák maska 1

Může být Jánko tvým jakýmsi mentorem?
Myslím, že to tak i bere. Chce mi pomoct, za což jsem mu vděčný. Je to obrovský srdcař a díky tomu se asi dostal tam, kde je. Má dobrou karmu. Věřím, že když člověk něco dělá, tak se mu to vrátí. Takhle je to u něj. V sedmatřiceti je neskutečný!

Skórovali Pyrochta a Bližňák, ty jsi stál v bráně. Je to triumf nových Bílých Tygrů?
Především je to výhra celého týmu. Je super, že se prosadili noví hráči. Ukazuje to, že si zasloužíme tu být.

Byl Mário proti Plzni hodně motivovaný?
Už před zápasem vypisoval nějakou soutěž, takže pravděpodobně bude nějaká svačinka. (směje se) Nedávno tam hrál a určitě se chtěl předvést. Byl výborný.

Lašák maska 1

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR