Výtisk o Nitře: Byla tam taková mlha, že nešlo vidět na dva metry

Date of publication Author Jan Čermák

Nitra - Druhé představení Bílých Tygrů v Champions Hockey League přineslo nečekaný průběh. Vyhrát na ledě slovenské Nitry 9:0, to nečekal nikdo. „Ale stále je to teprve první krůček,“ říká Jan Výtisk. Právě liberecký kapitán byl jedním z mnoha střelců, který svou trefou rozjel nezastavitelnou mašinu.

První výhra v Lize mistrů, navíc velkým rozdílem, se hodnotí asi příjemně, že?
Hodnotí se to dobře, vyhráli jsme vysoko, ale ten zápas byl podmínkami strašně těžký. Nám to tam zaplaťpánbůh napadalo hned na začátku. Byla mlha, že skoro nešlo vidět na dva metry, takže to nebylo jednoduché. O horku ani nemluvím, to je jako kdybychom hráli v sauně. Nicméně jsem rád, že jsme vydrželi hrát celou dobu, i když jsme vedli velkým rozdílem. Drželi jsme tu hru, kterou jsme chtěli hrát, navíc se nám povedlo přidat pár dalších gólů a zaslouženě vyhrát.

Nebáli jste se, že po hladké první třetině usnete na vavřínech a ztratíte kontrolu nad zápasem?
Já myslím, že jsme to utkání měli od začátku až do konce pod kontrolou. Hlídali jsme si pohodlný náskok a snažili se hrát pořád stejně. Později se to sice trošku vyrovnalo, oni to zkusili, ale jejich šance Jánko pochytal a my naopak vstřelili další pojišťující branky.

Sobotní duel určitě ovlivnila i hustá mlha. Jak jste to vnímali vy?
My jsme si řekli, že ta mlha tam je a nejde skoro vidět. Zkoušeli jsme všechno střílet a napadaly nám tam za šest minut čtyři góly. Potom se to hraje samozřejmě lépe.

Po nule na kontě v prvním zápase se tým konečně rozstřílel a ty jsi ten brankostroj odstartoval. Cítil jsi, že to jako správný kapitán vezmeš na sebe?
No to nevím. (smích) Já jsem to tam nahodil na motýlka a ono to tam spadlo, takže to bylo super. Každopádně ty dva zápasy se nedají porovnávat, tohle bylo úplně jiné. Doma jsme sice taky odehráli dobré utkání, ale nedali jsme góly. Tady se to dařilo a musím říct, že zaslouženě.

Atmosféra v aréně byla strhující. To se hráčům musí líbit, že?
Bylo to neskutečné, po šesti minutách prohrávali 0:4 a diváci bouřili, hnali je, neustále fandili i za stavu 0:7, 0:8. Já před nimi smekám, skvělý zážitek.

Čekají vás dvě poslední utkání ve skupině v příštím týdnu. S čím do toho půjdete?
Nejprve hrajeme ve čtvrtek doma s Nitrou, budeme se snažit vyhrát, abychom si udělali dobrou výchozí pozici. Teď se nám povedl první krůček, ale v Liberci to musíme potvrdit, ať můžeme jet do Švédska bez velkých nervů. Zkrátka odmakáme maximum, abychom naplnili náš plán postoupit ze skupiny.