Vlach shodil rukavice a vyhranou bitkou nakopl Tygry! Chtěl jsem týmu dodat nový impuls, přiznává

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - „Jarda zná svoji práci,“ chválil trenér Pešán na pozápasové tiskové konferenci libereckého útočníka Jaroslava Vlacha. Ten v padesáté minutě utkání neváhal a pustil se do pěstního souboje, kterým nastartoval své spoluhráče v cestě za obratem v duelu s Mladou Boleslaví.

Kostka nad ledem ukazovala skóre 2:4 a čas 49:15, když se Jaroslav Vlach pustil do svého dalšího pěstního souboje. „Všiml jsem si Lukáše Dernera, jak se přimotal do nějakého konfliktu a v tu chvíli mi proběhlo v hlavě, že by to mužstvu mohlo dodat impuls. Těch padesát minut předtím to nebylo ono. Myslím si, že po té mojí bitce jsme konečně hráli hokej, který bychom chtěli aplikovat i v play-off,“ vysvětloval jeden z hrdinů vypjaté bitvy.

Tento okamžik nastartoval Bílé Tygry k famóznímu obratu, který v prodloužení dokonal Jakub Valský. „Ta bitka nám pomohla otočit zápas. Jsem rád, že jsem ji vyhrál a že jsme to dotáhli do vítězného konce,“ popisoval Jaroslav Vlach, jenž si v pěstním souboji počínal tradičně nekompromisně.

Souboj Vlacha s Tomášem Voráčkem byl pikantní zejména díky tomu, že oba hráči spolu pod Ještědem odehráli dvě sezony. „Tomáš je teď na druhé straně. Soupeř jako kterýkoliv jiný – tak jsem k tomu přistupoval,“ objasňoval liberecký bijec. „Po zápase jsme si podali ruku a tím to skončilo,“ dodal.

Voráček ale není zdaleka jediným hráčem Mladé Boleslavi s libereckou minulostí. V Home Credit Aréně se v neděli představilo hned sedm hokejistů, kteří v Liberci působili. „Má to díky tomu speciální náboj. Se spoustou kluků se dobře známe, ale na hřišti si nic nedarujeme. Pokaždé je to derby, jak má být,“ zakončil obávaný bitkař Jaroslav Vlach.

Liberecký zlý muž Jaroslav Vlach

Slavná trojice aneb selská jízda