Ve třetím zápase turné čeká Bílé Tygry Kloten

Date of publication Author David Schlegel

Bílé Tygry čekají na třetí zastávce zájezdu do Švýcarska hokejisté předního týmu nejvyšší soutěže EHC Kloten Flyers. Utkání se hraje od 20 hodin v hale Deutweg ve Winterthuru, který se nachází na předměstí Curychu. Winterthur hraje pouze třetí nejvyšší soutěž, ovšem postavil novou hokejovou halu a její kvality otestuje právě Liberec.

V Klotenu, kde hrál na vrcholu kariéry například mistr světa z Vídně 1996 Jiří Kučera, mají po loňském nepostupu do play-off stejně jako v Liberci daleko větší ambice. Tým bývalého ruského trenéra Vladimíra Jurzinova v příští sezóně musí nejméně postoupit do play-off, jinak čeká trenéra vyhazov. Jurzinov je nyní na ruské lavičce asistentem, na této pozici bude působit i při nadcházejícím Světovém poháru.

V uplynulé sezóně skončil Kloten v nejvyšší švýcarské soutěži NLA až devátý, což bylo mimo jiné zapříčiněno řadou zraněných hráčů. Ozývaly se hlasy, že za to může přetrénovanost některých opor. Největší hvězdou loňského výběru byla opora reprezentace Martin Plüss, který však na jaře podepsal smlouvu s předním švédským klubem Vastra Frolunda. Do týmu Ak Bars Kazaň odešel i český útočník Jaroslav Hlinka a z mužstva odchází i další Evropan Fin Marko Kiprusoff.

Nyní sází v Klotenu hlavně na hokejisty ze zámoří, tým posílila čtveřice hráčů z AHL - Jame Pollock z Worcesteru, Domenic Pittis z Rochesteru, Steve Guolla z Albany a domů se vrátil i Švýcar Timo Helbling, jenž hrál v Utahu. Helbling neměl loni dobrou sezónu, jen vzpomíná na vydařený ročník 2001/02, kdy o něj usiloval trenér reprezentace Ralph Krüger pro mistrovství světa. Helblinga si však na play-off tehdy vytáhla Tampa Bay a tak se Švýcar na šampionát nepodíval, i když ho trenér Blesků do žádného zápasu Tampy nenasadil.

Tým je kromě Helblinga plný i dalších hráčů, kteří okusili švýcarskou reprezentaci. Nejznámější z nich je bezesporu Marc Reichert - trojnásobný účastník světových šampionátů. Zkušenosti z národního týmu mají i obránce Severin Blindenbacher a útočníci Patrik Bärtschi a Emanuel Peter. Obrovský talent mají klotenští Letci v brance. Teprve dvacetiletý Tobias Stephan byl třetím brankářem na světovém šampionátu už v roce 2002. Ve druhém kole ho draftoval Dallas a jeho loňské zranění, kdy chyběl mužstvu od prosince až do konce sezóny, se odrazilo na neúspěšné sezóně Klotenu. Oporou mužstva je finský útočník Kimmo Riintanen, který ve finském dresu nechyběl na žádném světovém šampionátu od roku 1998.

Proti Liberci nenastoupí pětice zraněných hráčů - obránci Marco Klöti a Michael Hofer a útočníci Patrik Bärtschi, Romano Lemm a Emanuel Peter.

Dosavadní výsledky Klotenu v přípravě na nadcházející sezónu:
3. srpna: Thurgau - Kloten 2:10 (0:5, 2:4, 0:1)
10. srpna: Kloten - Spartak Moskva 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Sestava v posledním přípravném zápase s Dynamem Moskva:
Stephan (Náhradník: Lüdke) - Helbling, Blindenbacher, Guignard, Pollock, Seydoux, Gossweiler, Bachmann - Reichert, Guolla, Rintanen - Lindemann, Pittis, Rieder - Kostovic, Brunold, Bühler - Wick, Ehrendsperger, Stancescu.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu