Ve čtvrtek proti Nitře podruhé, tentokrát doma. Zajistí si Tygři postup?

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – V sobotu na ledě slovenského soupeře předvedli nebeskou jízdu, ve čtvrtek mohou Bílí Tygři svou převahu nad Nitrou potvrdit a zajistit si postup do další fáze CHL. Výhodu pro ně kromě psychické převahy představuje i domácí prostředí. Neváhejte a přijďte tygří smečku v boji o postup podpořit. Úvodní buly je na programu v 16:00. Věříme, že nás přijdete podpořit i v tento netradičně brzký čas, který stanovilo vedení soutěže.

Ještě dvě utkání v rámci základní skupiny CHL mají před sebou Bílí Tygři. O tom, zda po jejich absolvování budou následovat i zápasy další, můžou Pešánovi svěřenci rozhodnout již ve čtvrtek doma proti Nitře: v případě výhry by si totiž pojistili nejhůře druhou příčku a dveře mezi dvaatřicet nejlepších evropských klubů by se jim otevřely.

Znak slovenského týmu

Rok založení: 1926
Soutěž: Tipsport extraliga
Klubové barvy: modrá a bílá
Aréna: Nitra Aréna (3600 diváků)
Největší úspěchy: Účast ve finále 2013/14, třetí příčka v sezónách 2005/6, 2012/13, 2014/15

Chcete-li si o kádru slovenské Nitry přečíst více, klikněte zde.

Situace v tabulce

Jak tabulka napovídá, cestu do šestnáctifinále mají Bílí Tygři dobře vyšlápnutou: za již jistým postupujícím ze skupiny Skellefteou AIK hájí druhou postupovou pozici. V případě, že by slovenský sok z Nitry chtěl postoupit, musel by si do Liberce bezpodmínečně přijet pro všechny tři body a doufat v nulový bodový přísun Tygrů z utkání se Skellefteou. Zatímco pro Nitru je totiž utkání s Libercem tím posledním, Bílí Tygři se v sobotu představí ještě na ledě švédského celku.

TýmZVVPPPPSKÓREBODY
Skelleftea AIK
HK Nitra

První vzájemné utkání

Jakoby se proti švédskému sokovi úplně vyčerpali. HK Nitra sice favorita skupiny Skellefteu ve dvou po sobě následujících vyrovnaných duelech notně potrápila a vydolovala jeden bod, proti tygří smečce však totálně vyhořela. Ta jej totiž v prvním vzájemném duelu smetla vysoko 9:0. Kromě jednoznačné výhry je pro liberecký celek dalším pozitivem i fakt, že se v utkání poprvé významně prosadily i jiné lajny než ta první. Vůbec nejvíce se dařilo třetí útočné formaci ve složení Jelínek – Krenželok – Valský, která figurovala u čtyř gólů.

Jakub Valský spolu s Lukášem Krenželokem vytvořil v utkání s Nitrou nejproduktivnější dvojici. Dohromady si oba útočníci připsali osm bodů.
HK Nitra - HC Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 4. Výtisk (Valský), 5. Vampola, 6. Bakoš (Radivojevič), 6. Jelínek (Krenželok), 15. Bulíř (Jelínek, Šimek), 23. Lakatoš (Stránský, Vlach), 31. Valský (Krenželok), 50. Valský (Krenželok), 59. Krenželok (Valský).
Rozhodčí: Šír (Česko), Baluška – Korba, Rovenský (všichni Slovensko).
Vyloučení: 5:4, navíc Bajtek (Nitra) a Kajínek (Liberec) 5 minut a do konce utkání.
Využití: 0:1
Střely na branku: 18:41

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR