Liberec – Martin Bakoš se v zápase se Zlínem prezentoval takřka neuvěřitelnou brankou, kterou zvyšoval skóre na 3:0. Pojďme si nyní ještě jednou jeho parádní zásah, kterým napodobil jména jako Pavel Dacjuk nebo Tomáš Hertl, připomenout. Nelze totiž vypíchnout pouze samotné zakončení, ale i akci, která k němu vedla.

Běžela zrovna 30. minuta a Tygři měli v zápase značnou převahu. Kotouč se nacházel na obranné modré čáře u Radima Šimka a nikdo ještě netušil, jak skvělou kombinaci následně náš tým předvede. Vše se přitom semlelo během několika okamžiků.

Šimek poslal kotouč na středovou čáru vracejícímu se Branku Radivojevičovi, který neváhal a okamžitě ho přiťukl do jízdy Martinu Bakošovi. Ani u něj se puk dlouho nezdržel, hned letěl směrem k Michalu Bulířovi a odsud zpět k Bakošovi.

Už samotná akce byla parádní, Tygři zlínskou obranu doslova vyšachovali a Bakošovi už v cestě stál pouze gólman Kašík. Slovenský forvard sice neměl situaci nijak snadnou, i přes drobný háček obránce si však dokázal poradit, prostrčil si čepel hole s kotoučem mezi nohama a mazácky zamířil do horního růžku. Od Šimkovy přihrávky přitom uplynulo sotva sedm sekund.

„Cítil jsem, že mě beci dojíždějí, takže jsem to nechtěl cpát přes forhend, natáhl jsem si gólmana na bekhend a pak jsem to zkusil takhle,“ vysvětloval neobvyklé zakončení šťastný střelec po utkání. Skvělou trefou navíc vyhnal Libora Kašíka z branky, ten totiž po třetím inkasovaném gólu přepustil své místo Tomáši Štůralovi.

Během zbytku zápasu sice ještě Martin Bakoš přidal také druhý zásah, bude to však právě jeho finta ze 30. minuty, na kterou se bude jistě dlouho vzpomínat. Prozatím vysloužila Bakošovi nominaci mezi šestici nejlepších akcí listopadu v hlasování o Zlatou helmu. Podpořit tak našeho útočníka můžete svým hlasem zde.

Nezbývá než věřit, že podobných parádních hokejových momentů uvidíme letos v Home Credit Areně ještě mnoho.