V sezóně bychom chtěli hrát ze zabezpečené obrany, vyzradil po posledním testu Michal Bárta

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Bílí Tygři generálku na nadcházející ročník extraligy zvládli. Veliký podíl měl na liberecké výhře 4:0 útočník Michal Bárta, který se podílel hned na čtyřech úspěších svého týmu. „Chtěli jsme vyhrát poslední zápas, což se nám povedlo,“ oddychl si šikovný forvard.

Michale, ze čtyř tygřích gólů jsi byl na ledě u tří. Jak hodnotíš utkání z osobního a týmového pohledu?
Když to vezmu z pohledu týmu, tak jsme chtěli poslední zápas před extraligou zvládnout vítězně, což se nám tedy povedlo. Z mého pohledu jsem byl u tří branek. U první to bylo 5 na 3, kdy to Štichi (David Štich) trefil od modré, u druhého zase Urby (Tomáš Urban) dobře napadal a z toho byla další branka. Třetí gól jsem dal do prázdné branky sám.

Michal Bárta: "Díky středeční události neměl zápas takové tempo."

Loni Ti to v přípravě také celkem bodově šlo, ale v sezóně se tolik nedařilo. Co udělat pro to, aby to bylo jiné?
Chce to hrát pořád stejně zodpovědně. Minulý rok mě trošku v listopadu zbrzdilo zranění, které jsem měl na tři až čtyři týdny. Doufám, že letos zdravíčko vydrží.

Na dnešním zápase bylo znát, že se hrál vcelku opatrně. Bylo to způsobené tím, že je to generálka na ligu nebo to bylo poznamenané středeční tragédií v Rusku?
Všichni víme, co se stalo za nešťastnou událost. Podle mě to zápas dost ovlivnilo a za normálních okolností by měl úplně jiné tempo.

Co jste změnili oproti předchozím zápasům, kdy se vám nedařilo?
Chtěli jsme hrát hlavně ze zabezpečené obrany. V minulých zápasech nám nešla příliš střelba. Chtěli bychom hrát celou sezónu ze zabezpečené defenzívy a vyhrávat o dva až tři góly.

Soustředili jste se také na střední pásmo, které dnes vypadalo z vaší strany daleko lépe ubráněné?
Ano, trénujeme to. Máme dva až tři systémy, které chceme hrát. Dnes jsme se na to zaměřili a vyšlo to.

V přípravě se vám nedařilo ve druhých třetinách, ale dnes jste jí zvládli a vyhráli jste utkání.
Já nesleduji, jestli nám vycházejí druhé třetiny nebo ne. Dnes nám vyšel celý zápas, nedostali jsme gól a díky tomu jsme vyhráli.

Nastoupili jste v hodně omlazené sestavě. Čím to bylo způsobené?
První lajna dostala volno, což bylo způsobené hlavně středeční událostí.

Michale, děkuji za rozhovor.

Slavná trojice aneb selská jízda