V pátek musíme zabrat, ví kapitán Jan Výtisk, a vyzývá fanoušky: Potřebujeme vaši pomoc!

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - Na Bílé Tygry padla v posledních zápasech deka, přestalo se jim střelecky dařit a v kabině je po vypadnutí z desítky, zajišťující postup do předkola play-off, dusno. „Kdyby nebylo, tak je to úplně špatně,“ říká kapitán tygří smečky Jan Výtisk. A před pátečním zápasem se Zlínem je mu jasné, že půjde o hodně: „Teď už to nutně musíme zlomit.“

Honzo, před čtyřmi koly jste sahali po extraligové šestce, co se teď s Tygry stalo?
Je pravda, že před čtyřmi zápasy to vypadalo dobře, pravidelně jsme bodovali a dotáhli jsme se jen tři body od šestého místa. Věřili jsme, že se vyhoupneme ještě dál, ale pak najednou přišla tahle špatná série, která nás zase srazila dolů. Musíme se z těch sr..ek, ve kterých jsme teď, nějak dostat.

Čím to je?
To je strašně těžké říct, některá z těch utkání nebyla tak špatná, že bychom si zasloužili prohrát, jenže bojujeme s koncovkou. Během čtyř zápasů jsme skórovali jen třikrát, pak je jasné, že nemůžeme vyhrávat.

Kapitán Jan Výtisk

Nálada v kabině tedy asi v současné chvíli není úplně ideální?
Kdyby nebylo dusno, tak by to bylo úplně špatně, přece teď nemůžeme být v pohodě. Všichni si uvědomili, že jsme se dostali někam, kam nechceme. Poslední zápas v Hradci jsme odmakali, chyběly tomu "jen" góly. Jenže nám to tam prostě nepadá, žádný odraz nám nepomůže. Musíme v pátek zabrat, tlačit se do brány za každou cenu a urvat jakýmkoliv způsobem vítězství.

V následujících domácích zápasech narazíte na přímé konkurenty v bojích o play-off, mohou tedy být klíčové. S čím do nich půjdete?
Když jsme doteď hrávali se soupeři, kteří jsou kolem nás, tak nám to nevycházelo. Naopak, proti mančaftům v šestce jsme hrávali vynikající hokej a často bodovali. Nevím, čím to je, ale teď to musíme každopádně zlomit, pokud chceme jít do play-off.

Před sezonou jste podepsali slib, že do play-off postoupíte, myslíte teď na to?
Podepsali jsme tablo, že se zavazujeme play-off udělat, a v to pořád věříme. Budeme bojovat, dáme do toho úplně všechno! Zkrátka si za tím, co jsme podepsali, stojíme. V předchozích zápasech se proti nám trochu otočilo i štěstí, ale musíme se z toho sami dostat. Vidina play-off nás bude hnát kupředu, jinak bychom to mohli rovnou zabalit.

Co bys vzkázal fanouškům, kteří v současné době nehýří zrovna optimismem?
Já se jim nedivím. Třetí rok se plácáme ve spodních patrech tabulky, takže chápu, když jsou naštvaní nebo pískají. Pak už je taková nálada, že i když jsme třeba vyhráli 1:0 nad Karlovými Vary, tak to pro ně bylo stejně vlastně špatně a plivala se na nás špína. Na druhou stranu, pokud nám fandí, tak bych je chtěl požádat, aby při nás stáli a věřili nám. Takové fanoušky potřebujeme! Přijďte na hokej, držte nám palce a hlavně nám nepřestávejte fandit! Dobrá atmosféra nám v dalších domácích zápasech rozhodně může hodně pomoci.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu