V neděli pod Ještěd zavítá rozjetá Olomouc. Zastaví ji nelítostný severní vítr?

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Olomoucká Mora od třetího kola kosí soupeře za soupeřem - v tuto chvíli má již na kontě vítěznou šňůru čítající šest výher. Oproti tomu je ta liberecká sice o dvě vítězství kratší, Tygři zato doma zatím neznají pachuť porážky. Bude nedobytnost Home Credit Areny pokračovat i nadále? Nenechte si ujít další z domácích bitev, která je na programu v neděli od 16:00.

Kohouti zažívají snový úvod sezóny

V loňské sezóně se ještě v baráži prala o setrvání v nejvyšší hokejové soutěži, v tuto chvíli po osmi kolech olomoucké Moře náleží možná trochu překvapivě čtvrtá příčka. Naposledy si svěřenci Zdeňka Venery doma poradili s Karlovými Vary, které přehráli nízko 2:1.

Ačkoliv ani loni si zprvu Hanáci nevedli špatně. Naději na postup mezi šestici nejlepších živili nejméně do poloviny soutěže. V 37. kole se jich ale chytla černá série proher, která se s Morou vlekla dlouhých patnáct utkání. Z boje o čtvrtfinále či předkolo se tak rázem stal boj o udržení.

V baráži však Kohouti zabrali, a mohli se na rozdíl od pražské Slavie a Budějovic těšit na extraligovou sezonu, druhou za sebou po sedmnácti letech. I když tentokrát již bez účasti kladenské hokejové legendy Pavla Patery, který v první a zároveň poslední sezóně v Olomouci oblékal kapitánské céčko. Po ní svou bohatou kariéru ukončil.

Lašák vs. Konrád - Souboj dvou slovenských gólmanů

Ať už Ján Lašák, litvínovský Jaroslav Janus či právě olomoucký Branislav Konrád dokazují, že alespoň úvod letošního extraligového ročníku patří téměř výhradně slovenským brankářům.

Konrádovo jméno figuruje v gólmanských statistikách u druhého nejnižšího průměru obdržených gólů na zápas (1.40). Druhou pozici olomoucký muž v masce hájí i co do počtu vychytaných vítězství, kterých má na kontě šest, tedy o jedno méně než této kategorii vévodící Lašák.

Právě Konrád je zřejmě tou nejdůležitější ingrediencí v receptu na dosavadní olomoucké úspěchy. Mora totiž zatím patří k těm pomálu skórujícím týmům, na druhé straně však také nejméně inkasuje.

V sázce je tu však ještě jedno brankářské jméno. Ani letos totiž na soupisce Mory nechybí exliberecký Tomáš Vošvrda, který zatím v dresu Olomouce odchytal jediné utkání. O zápas více si pak připsal v prvoligovém Havířově, kam má vyřízené střídavé starty.

Vzájemná bilance hovoří ve prospěch Olomouce

Vloni se Bílým Tygrům proti extraligovému nováčkovi příliš nedařilo. Z šesti utkání Liberečtí na Hanáky vyzráli pouze dvakrát. Podaří se jim v letošním ročníku bilanci strhnout na svou stranu?

Bílí Tygři Liberec vs. HC Olomouc
Počet zápasů: 6
Bilance: 2 – 0 – 0 – 0 – 4
Skóre: 17:16
Průměrná návštěva: 3 985

Připomeňte si poslední skalp na domácí půdě, kterým byli Piráti z Chomutova.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu