V dresu Bílých Tygrů bude pokračovat kvarteto mladíků Filippi, Bulíř, Vlach a Vitásek

Date of publication Author Redakce

Vedení Bílých Tygrů uplatnilo roční opci v kontraktech s perspektivními mladíky Tomášem Filippim, Michalem Bulířem, Jaroslavem Vlachem a Ondřejem Vitáskem. To znamená, že všichni čtyři jmenovaní budou hráči Bílých Tygrů minimálně v následující sezóně.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„„U všech čtyř mladých hráčů, jsme uplatnili roční opci, kterou měli ukotvenou ve smlouvě. I přesto bychom s nimi chtěli ještě v této sezóně jednat o zcela nových víceletých kontraktech. Tomáš Filippi, Michal Bulíř a Jaroslav Vlach jsou perspektivními útočníky, kteří by mohli v budoucích letech patřit k ose našeho týmu. I v uplynulém extraligovém ročníku na sebe i přes svůj nízký věk upozorňovali kvalitními výkony. Ondřej Vitásek si letos vybojoval místo v základní sestavě A týmu a patřil k obráncům se stabilní výkonností. I on ukázal svůj potenciál a perspektivu. Věřím, že všichni čtyři hráči jsou pro náš klub do dalších let nadějným příslibem.“

Tomáš Filippi
Tomáš Filippi se v jednadvaceti letech stal jedním z nejvýraznějších hráčů Bílých Tygrů v uplynulé sezóně. Byť ho na přelomu prosince a ledna přibrzdilo zranění, kvůli kterému zmeškal 14 utkání, patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu. V 38 zápasech nastřádal 21 bodů. Hráč, který od mládežnických kategorií patřil vždy k tahounům a který má bohaté zkušenosti ze zámořských juniorských soutěží (Québec Remparts , Baie-Comeau Drakkar) a mládežnických reprezentačních výběrů, patří k největším příslibům libereckého a českého hokeje.

Michal Bulíř
Liberecký odchovanec Michal Bulíř své kvality dokazoval už v mládežnických kategoriích a i přes svůj nízký věk je potvrzuje i mezi seniory. Byť se dvaadvacetiletému útočníkovi uplynulá sezóna statisticky trochu nevydařila (50 zápasů, 16 bodů), často o sobě Michal Bulíř dával vědět odvážnými úniky a protiútoky. Jeho hru zdobí především rychlost a šikovné ruce. Bude-li na sobě ještě tvrději pracovat, může hrát v sestavě Tygrů mnohem výraznější roli.

Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek poprvé oblékl extraligový dres Bílých Tygrů už v předminulé sezóně, ale až letos se pevně zabydlel v sestavě libereckého týmu. V nedávno skončené sezóně odehrál třiadvacetiletý bek celkem 33 zápasů a ve statistice +/- byl vůbec nejlepším Bílým Tygrem. Je to další z hráčů, který prošel libereckou farmou v Benátkách nad Jizerou a výborně se tu etabloval pro seniorský extraligový hokej.

Jaroslav Vlach
Jaroslav Vlach se ve skončené sezóně z útočného pravého křídelníka přeučil na druhou stranu kluziště, tedy na levé křídlo s defenzivními úkoly a tato změna zafungovala skvěle. Jednadvacetiletý útočník se stal nepostradatelným pro libereckou hru v oslabení, kde spolu s Jakubem Valským znamenal trvalou hrozbu ztráty kotouče a nebezpečného protiútoku. Pracant, který předvádí důrazný fyzický hokej a je nepříjemný před oběma brankami.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR