Útok Bílých Tygrů posílí Jakub Valský

Date of publication Author Redakce

Od kladenských Rytířů přichází do města pod Ještědem další útočná akvizice. Kádr Bílých Tygrů posílí kladenský odchovanec Jakub Valský. Vedení libereckého klubu podepsalo s rychlonohým čtyřiadvacetiletým forvardem smlouvu na 3 roky. Pro Valského to bude vůbec první angažmá v jiném extraligovém klubu než je Kladno.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Jakub Valský se prezentuje rychlým pohybem, velkou bojovností, tahem na branku a důrazem v zakončení. To jsou věci, které nám vloni v projevu týmu chyběly. Byl to právě Valský, kdo v uplynulé sezóně po odchodu hvězd v NHL bodově Kladno táhl a výrazně na sebe upozornil. Jeho výkony sledujeme už delší čas a jsme rádi, že se nám podařilo tento přestup zdárně dojednat. Jeho příchodem se určitě zvýší konkurence v našich útočných řadách."

Profil Jakuba Valského:
Jakub Valský je kladenský odchovanec, který doposud působil v jiných týmech jen minimálně. Výjimkou je hostování v prvoligové Kadani a v Berouně. Už od mládežnických kategorií na sebe dnes čtyřiadvacetiletý útočník upozorňoval svou šikovností a hlavně vysokou produktivitou. Kladnu dopomohl k republikovému titulu v kategoriích staršího dorostu a juniorů, přičemž se v sezóně 2006/2007 stal také nejlepším střelcem juniorské extraligy s úctyhodnými 39 zásahy. Jeho výkony neunikly ani trenérům mládežnických reprezentačních výběrů a tak Jakub Valský nastupoval za českou 17“, 18“ i 20“. V seniorské extralize zatím rychlonohý útočník hájil jen barvy Kladna. Nastoupil k 188 zápasům, v nichž si připsal 46 kanadských bodů.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu