Útočník Michal Bárta: Je dobře, že rozhodující zápasy budeme hrát doma

Date of publication Author Jan Rachota

V zápasech dokázal motat hlavu soupeřům, ukázal dobrou techniku hole. Do statistik se zapsal proměněnou penaltou proti Linköpingu. Jak tři utkání ve Skandinávii hodnotí mladý útočník Michal Bárta?

Michale, nelitujete se spoluhráči té ztráty v prvním zápase European Trophy s Brnem? Tyto body vám nyní chybí, měli jste možnost mít lepší výchozí pozici pro postup...

Samozřejmě. Bylo ale příliš znát, že pro nás to byl první soutěžní zápas a pro Brno asi třetí. Ale hlavní je, že vezeme z tripu pět bodů, ty tu ztrátu z úvodu smazaly. Máme pořád šanci na postup, navíc nás čekají poslední tři zápasy doma. Je to super i pro fanoušky, přijedou zahraniční týmy a my máme pořád postupovou naději.

Ty sám můžeš potvrdit, že úroveň duelů European Trophy je úplně jinde, než klasické letní zápasy.

S přípraváky se to vůbec nedá srovnávat. Kvalita těchto zápasů je úplně někde jinde.

V zápase proti Kärpätu jste v úvodu tahali za kratší konec, neprojevila se dlouhá cesta ze Švédska v den utkání?

Nohy jsme cítili, ale na to se vymlouvat nebudeme. Od začátku jsme věděli, že to jinak nejde a co nás bude v neděli čekat. Dva zápasy nám tady vyšly, třetí ne, ale rozdíl by v tom, že první dva jsme zládli systémově - dle pokynů trenérů. Turné je za námi, zítra se už nějak dostaneme domů a od úterý se budeme soustředit na Mannheim.

Pojďme k tvojí pozici. Vloni jsi neměl základní sestavu jistou, letos bys měl po odchodu některých hráčů dostat více příležitostí.

Hráli jsme před odletem na sever stabilně ve třetí formaci s Lukášem Vantuchem a Tomášem Urbanem, Vanty se ale zranil a tak tady nastupujeme s Kicim (Petr Kica-pozn. autora). Hodně se to v utkáních točilo. A jestli dostanu více příležitostí? To záleží na mě, pokud nebudu makat, tak v řadě čekají další mladí kluci v Benátkách.

Cítíš tak od trenérů větší tlak?

Tlak byl a bude, spíše jsem rád, že máme více času na ledě. Ale zároveň si uvědomuji, že kdyby tu někteří hráči zůstali, tak bych takovou šanci nedostal. Snažím se jí proto využít.

Děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR