Utkání s Zürichem? Docela kvapík, překvapilo Petra Kolmanna

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Úvodní čtvrtfinále Bílým Tygrům výsledkově nevyšlo, prohra 0:1 však i tak dává šelmám naději na postup. V něj věří i obránce Petr Kolmann. "Když budeme hrát jako ve třetí třetině, tak u nich dokážeme vyhrát," odhaduje vytáhlý bek.

Jaký byl zápas s ZSC Lions?
Bylo to hodně rychlé. Moc se nepřerušovalo a ani se nefaulovalo. Docela kvapík.

Překvapil něčím Zürich?
Hráli to, co jsme očekávali. Ničím nás vyloženě nepřekvapili. Musím uznat, že to byl dobrý zápas.

Co výsledek 0:1 znamená pro odvetu?
Musíme vyhrát, dát o gól víc než soupeř.

V čem je Zürich zranitelný?
Půlku zápasu jsme do nich bušili. Myslím si, že jsme byli lepší. Potom, co dali gól, se skoro nepodívali na naši polovinu. Když budeme hrát jako ve třetí třetině, tak u nich dokážeme vyhrát.

Čím to bylo, že jste neměli za celý zápas jediného vyloučeného?
Nevím. Možná zvolili rozhodčí trochu volnější metr. Těžko říct, jestli jsme byli disciplinovanější než normálně.

Bylo vidět, že jsi měl ofenzivní choutky. Co chybělo ke gólu?
Párkrát jsem se ocitl před bránou a střílel jsem od modré. Možná chybělo více důrazu, ale těžko říct.

Co bys řekl na adresu mladých hráčů, kteří dostali příležitost?
Dostali pochvalu. Nikdo se z nich neztratil. Hráli přesně to, co se od nich očekávalo. Všichni bojovali a myslím, že se sebou mohou být spokojení.

Jak bys popsal tvoji sezónu? Je to zatím nad očekávání?
Začínal jsem v Benátkách, ale po pár zápasech jsem šel nahoru a zatím se tady držím. Chtěl bych tady být co nejdéle.