Udrží Bílí Tygři proti nájezdníkům rytíře Vítka domácí neporazitelnost?

Date of publication Author Jan Rachota

L i b e r e c - Osm. Toto číslo se teď musí zdát libereckým fanouškům obzvlášť magické. Přesně tolik zápasů totiž trvá série Bílých Tygrů bez prohry v nové Tipsport Areně. Zároveň značí i sérii zápasu v řadě za sebou, ve kterých Bílí Tygři nenalezli pokořitele. Teď je však čeká soupeř z top kategorie. Pod Ještěd k nedělnímu zápasu přijedou Vítkovice, tým, který se pere s Libercem o třetí příčku Tipsport extraligy. V sestavě domácích se ani v neděli neobjeví obránce Martin Hlavačka, který laboruje se zády.

Základní informace o HC Vítkovice Steel

Rok založení: 1928
Klubové barvy: bílá a modrá
Kapacita stadionu: 9600 (vše k sezení)
Vedení klubu:
Prezident klubu: František Černík
Generální manažer: Ing. Aleš Pavlík
Realizační tým:
Trenér: Vladimír Vůjtek st.
Asistent: Miloš Holaň
Internetové stránky: http://www.hc-vitkovice.cz/

Zprávy z Vítkovic

Severomoravané hrají momentálně v perfektní formě. V posledních sedmi zápasech vybojovali uctihodných 17 bodů. Jsou to právě oni, kteří jako jediní drží krok s Bílými Tygry a v domácím prostředí ještě neprohráli. Vyslance rytíře Vítka zdobí dobrá produktivita, v počtu vstřelených branek jsou na třetím místě celé extraligy. Když se k tomu připočte solidní defenziva, nečeká v neděli Bílé Tygry v Tipsport Areně nic snadného. Záležet bude mimo jiné i na tom, jak se dokáží Vítkovice po sobotní bitvě se Slavii zregenerovat.

Souboj s aktuálním lídrem Vítkovicím vyšel, s remízou 2:2 mohou být v Ostravě spokojeni, každý bod s Růžičkovou družinou je v letošní sezóně dvojnásob cenný. Za Severomoravany v tomto zápase nastoupil již i uzdravený kapitán Roman Šimíček a hned si připsal asistenci u Burgrova gólu. Vítkovice mají vůbec šikovně poskládaný tým - v útoku kromě zmiňované dvojice najdeme zkušeného Petra Hubáčka, talentovaného Zbyňka Igla a exlibereckého Radoslava Kropáče. Jména jako Ivan Padělek a Juraj Štefanka již také nejsou extralize neznámá. Obrana stojí na ostřílených Stanislavu Jasečkovi či Radku Philippovi. V brance vše jistí Marek Pinc. Zbytek týmu je doplněn talentovanými mladíky, o kterých v budoucnu jistě ještě hodně uslyšíme.

Statistiky HC Vítkovice Steel

Šimíček Roman 13 (5+8)
Hubáček Petr 12 (6+6)
Burger Jiří 12 (5+7)
Pinc Marek 1.86/zápas - úspěšnost 94.24, (celkem odchytal 19 zápasů) 2 asistence!!!

Předpokládaná sestava:

Pinc - Kuboš, Philipp, Jurečka, Hudec, Jasečko, Polák, Gulaši - Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Padělek, R. Procházka, Tomášek - Kropáč, Káňa, Köhler.

Zprávy z liberecké kabiny

Nejen Vítkovice hrají ve skvělé formě. Liberec série osmi zápasů bez prohry katapultovala do extraligové špičky. Poté, kdy přišel ze Sparty výměnou ze Angela Nikolova Martin Hlavačka, se z čista jasna vyřešila liberecká mizérie v přesilovách. Ty jsou naopak v poslední době hlavní zbraní týmu zpod Ještědu. Výbornou formu mají i oba gólmani - Milan Hnilička s úspěšností zákroků téměř 94% a 1,70 branky na zápas patří do špice extraligy, Pavel Falta je kdykoliv připraven zaskočit. O tom, že formu také má, se mohli nedávno přesvědčit hokejisté Sparty.

V Liberci se vždy sázelo na týmového ducha. K tomu se v současné sérii přidala i obrovská pohoda a důvěra ve vlastní schopnosti, která se na ledě značně projevuje. To nejlépe dokázal kapitán Václav Novák, který v minulém kole předvedl krásný slalom mezi zkoprnělými pardubickými beky okořeněný brankou. Novák v pardubické ČEZ areně zářil a díky dvěma bodům se posunul do elitní desítky kanadského bodování Tipsport extraligy, kde doplnil Ľubomíra Vaice a Petra Vampolu.

V nedělním zápase budou trenéru Palečkovi stále chybět marodi Podkonický s Čermákem, k nimž se přidal v minulém zápase Martin Hlavačka, který laboruje se zraněnými zády.

Statistiky Bílí Tygři Liberec

Vampola Petr 17 (6+11)
Vaic Ľubomír 16 (8+ 8)
Novák Václav 16 (6+10)
Hnilička Milan 1.70/zápas - úspěšnost 93.91% (celkem odchytal 18 zápasů) - 1 SO, 1 asistence
Falta Pavel 1.05/zápas - úspěšnost 96.08% (celkem odchytal 3 zápasy - 114 minut) - 1 SO

Předpokládaná sestava: Hnilička - Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Krstev, Derner - Vaic, Šachl, Novák - Plodek, Vampola, Procházka - Rozsíval, Rataj, Tomajko - Klimenta, Víšek, Jech.

Postavení týmů v tabulce po 19. kole

3. HC Vítkovice Steel          50:42  34