Tygry posílí Kanaďané Simmonds a Stewart

Date of publication Author Martin Kadlec

Kádr bílých Tygrů se rozšíří o dva hráče z kanadskoamerické NHL. Do útoku totiž přichází Wayne Simmonds a Chris Stewart. První jmenovaný je kmenovým hráčem Philadelphie Flyers a druhý hají barvy St.Louis Blues. Oba hráči působili od konce září v druholigovém německém celku Eispiraten Crimmitschau, za který stihli shodně devět utkání. Nyní budou po dobu výluky v NHL hrát za Bílé Tygry. Zámořští útočníci už se připojili k týmu a nyní se čeká na vyřízení veškerých formalit. Jejich premiérový start v extralize není vyloučen už dnes, kdy se Bílí Tygři představí na ledě pražské Sparty.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha:
„Díky výluce v NHL nabrala extraliga vyšší obrátky a možná i proto nebyl náš vstup do sezóny ideální. Vzhledem k tomu, že se chceme pohybovat ve vyšších patrech tabulky, jsme se rozhodli angažovat dvojici Kanaďanů Chrise Stewarta a Wayna Simmondse. S oběma jsme jednali zhruba týden a od obou očekáváme zlepšení naší ofenzivy, protože to jsou hráči, kteří patří k tomu lepšímu v NHL. Jsou to šikovní hokejisté, kteří by nám měli pomoc se střílením branek. Stejně jako Pavelec se Šmídem u nás budou oba hráči působit pouze po dobu výluky.“

Wayne Simmonds
Čtyřiadvacetiletý rodák z městečka Scarborough v Kanadě patří k jednomu z mála profesionálních hokejistů tmavé pleti. Už v mládežnických kategoriích se uplatňoval jako rozený střelec, pro kterého nebylo problém nasázet i třicet gólů za sezónu. Po několika povedených letech v OHL si ho v roce 2007 vybrali v druhém kole draftu Králové z Los Angeles a za tento celek si také připsal svůj premiérový ročník v NHL. Ještě před tím, na přelomu roku 2007 a 2008 se ale ještě stihl stát juniorským světovým šampionem. Na turnaji, který se hrál v Pardubicích a Liberci se Simmonds se zlatých medailí radoval například se Stevenem Stamkosem, Zacem Boychukem, Johnem Tavaresem či Claudem Girouxem. V nejlepší lize světa odehrál zatím čtyři sezóny. Tři z nich v dresu Los Angeles, jednu ve Philadelphii, ve které loni zažil zatím vůbec tu nejlepší. Devětačtyřicet bodů v základní části hovoří za vše.

Chris Stewart
Urostlý forvard pocházející z Toronta oslaví zanedlouho pětadvacáté narozeniny. S Waynem Simmondsem se znají už z mládežnických kategorií, jako dorostenci spolu hráli v týmu Toronto Jr.Canadiens, jejich cesty se ale rozdělily v roce 2007, kdy Stewart zamířil hrát OHL do Kingston Frontenacs. Během tří let se zde vypracoval až na pozici kapitána a dvakrát zde navíc během základní části pokořil hranici osmdesáti kanadských bodů. Logicky proto v roce 2006 nechyběl v prvním kole draftu, kde si ho jako celkově osmnáctého vybralo Colorado. Cestu do hlavního týmu si ale musel vybojovat přes farmu v AHL. V roce 2009 už se v dresu Lavin usadil na pevno. Sezóna 2009/2010 pak byla zatím neúspěšnější v Chrisově seniorské kariéře, v Coloradu nasbíral čtyřiašedesát kanadských bodů, díky čemuž si vybojoval dobré jméno v nejslavnější hokejové lize světa. O to překvapivější bylo, když se v únoru 2011 stěhoval do St.Louis, kam byl spolu s Kevinem Shattenkirkem vyměněn za Erika Johnsona a Jaye McClementa. Za Bluesmany pak stihl ještě šestadvacet zápasů, ve kterých si na své konto připsal pěkných třiadvacet bodů. Díky dobrým výkonům i po výměně, se pak prodral i na seniorské mistrovství světa na Slovensko, kde se za sedm zápasů stihl dvakrát trefit a dvě další branky připravit. Vyřazení Kanady ve čtvrtfinále s Ruskem ale ani on nezabránil. Minulý rok patřil do stabilní sestavy St.Louis, když ke třiceti bodům v dlouhodobé části přidal ještě dvě trefy v play-off.

Slavná trojice aneb selská jízda