Tygři vyrazili na vícedenní trip, do Liberce se vrátí v pondělí

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - Vzhledem k povaze české Tipsport extraligy je neobvyklé, že by týmy vyrážely na několikadenní výjezdy spojené s více venkovními zápasy, tedy takzvané tripy. Vzhledem ke dvěma po sobě jdoucím dvěma duelům na Moravě ve třech dnech ale tygří smečka udělala výjimku a v pátek se na jednu takovou cestu vydala.

Trip načali hráči v pátek ve 12h, kdy vyrazili od liberecké Tipsport areny do Olomouce. Po utkání s místními Kohouty se ještě večer přesunou do Ostravy, kde zůstanou až do neděle. Během soboty a neděle je na místě čekají tréninky, po duelu s Vítkovicemi se pak konečně vydají na cestu zpět do Liberce, kam dorazí v pondělí v ranních hodinách.

Martin Škoula už v kariéře zažil mnohem delší tripy

Některé hráče, jako například mladého obránce Radima Šimka, čeká podobná cesta vůbec poprvé. „Pro mě je to vůbec první delší trip. Ale předpokládám, že to asi nic zásadního na naší přípravě nemění, program máme podobný, jako doma,“ odhaluje. A s jakým cílem Tygři odjíždějí? „Čekají nás náročné zápasy, ve Vítkovicích se nehraje jednoduše a v Olomouci zase panuje takové to nováčkovské nadšení, i tak ale rozhodně chceme přivést šest bodů,“ říká odhodlaně Šimek.

Jiní už jsou naopak na podobné šňůry venkovních zápasů zvyklí. Martin Bakoš si je například vyzkoušel během svého působení v Kontinentální hokejové lize. „V KHL se venku cestuje na tripy často, takže jsem na to už zvyklý. Tam je trochu rozdílné, že se létá skrz různá časová pásma, oproti tomu je to tady mnohem snazší,“ porovnává slovenský útočník.

Vůbec nejvíce nacestováno má pak v kabině Martin Škoula, pro kterého může po 776 zápasech v NHL působit podobná cesta jako obyčejný výlet. „V Americe jsme odlétali třeba i na dvanáct dní, tam je to prostě na delší dobu. Odehraje se čtyři nebo pět zápasů venku v kuse, aby to vůbec mělo smysl. Navíc mezi zápasy není moc volného času, takže stejně většinou každý zůstává na hotelu, dospí se. Žádné větší výlety se tam určitě nepodnikaly,“ popisuje zkušený obránce zámořské tripy.

A v jakém rozpoložení kádr vyráží? „Zdravotní stav nikdy není ideální, padlo nám tam několik hráčů, ale náš kádr je dostatečně široký. Konkrétně v Olomouci začneme na sedm beků a deset útočníků,“ prozrazuje kouč Pavel Hynek. Kapitán Jan Výtisk ale ještě na soupisce figurovat nebude, s týmem totiž neodcestoval: „U Honzy se stav zlepšuje. Původně jsme věřili, že by mohl hrát už v pátek, ale ještě nebyl ve stoprocentním stavu. Po neděli by se ale snad měl objevit,“ uzavírá hlavní trenér. Snad se i bez svého kapitána dokáží Tygři vrátit pod Ještěd se šesti body.

Slavná trojice aneb selská jízda