Tygři vyráží do Olomouce, připraví ji poprvé v sezóně o body?

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - Oba letošní duely Mory s Libercem dopadly ve prospěch moravského klubu. Úvodní střetnutí Kohouti vyhráli 4:3,v Liberci poté taktéž uloupili všechny body za výhru 3:2. Hráči z města pod Ještědem však nechtějí za žádnou cenu odjet z hřiště sousedního celku v tabulce s prázdnou, jak tento zajímavý duel dopadne se dozvíme již brzy, úvodní vhazování je naplánováno na 17:00.

HC Olomouc

Olomouc ale nikterak vyvedenou sezónu neprožívá, po 31. kolech okupuje osmou příčku tabulky, která sice zajišťuje účast v předkole, nikoli však přímý postup do čtvrtfinále play-off. Kohouti vybojovali 41 bodů, přičemž nasbírali negativní skóre 85:94.

Naleznou severočeští střelci recept na gólmanskou dvojici Olomouce?

Moře jistojistě sebevědomí nepozvedne ani velice nepříznivá série, která moravský celek trápí. Z posledních čtyřech střetnutí totiž Hanáci neukořistili ani jeden bod a do branky soupeře dotlačili kotouč pouze pětkrát. V pátek navíc utrpěli Kohouti další nelehkou porážku, kterou jim uštědřil celek Pardubic, ten celý zápas kontroloval a došel k hladkému vítězství 6:2.

Ofenzivu Mory táhne Rostislav Marosz, který se sedmkrát prosadil a na úctihodných 19 branek nahrál. O pozici nejproduktivnějšího hráče olomouckého klubu se ale také uchází Roman Rác, který nasbíral pouze o dvě gólové asistence méně. Trojici poté uzavírá Martin Cibák, ten zaznamenal 18 bodů za 11 přesných zásahů a sedm nahrávek.

V brankovišti moravského celku se pravidelně střídá dvojice Vošvrda - Trvaj. Exliberecký brankář odchytal o jedno utkání více, avšak v poslední době se mu příliš nedaří. V Pardubicích byl totiž po čtyřech obdržených brankách ve 29. minutě střídán již zmiňovaným Trvajem.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1955
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky: hc-olomouc.cz
Stadion: Zimní stadion Olomouc (5 500 diváků)

Hlavní trenér: Petr Fiala
Asistent trenéra: Jiří Dopita
Trenér brankářů: Jiří Jelínek
Vedoucí mužstva: Josef Podlaha

Útočníci:

Rostislav Marosz  26 (7+19)
Roman Rác         24 (7+17)
Martin Cibák      18 (11+7)

Obránci:

Pavel Skrbek      16 (3+13)
Martin Vyrůbalík  10 (2+8)

Brankáři:

Tomáš Vošvrda   (975 minut) 2,75 branky na zápas/úspěšnost 90,38 %
Jiří Trvaj      (874 minut) 2,89 branky na zápas/úspěšnost 90,58 %

Liberečtí hokejisté zaujali pozici na posledním místě zaručujícím předkolo play-off, o to však budou muset ještě hodně bojovat, jelikož Vítkovice, Mladá Boleslav a Zlín mají jen nepatrnou bodovou ztrátu.

Naváže Tomáš Filippi na dvě branky, které vstřelil v utkání s Třincem?

Severočeské šelmy před reprezentační přestávkou poprvé v sezóně zvítězily ve třech utkáních jdoucích po sobě, nicméně poté přišla překážka v podobě Zlína, na který Tygři nestačili a připsali si pořážku 1:2. Další nevydařený zápas přišel již po návratu reprezentantů Filippiho, Valského a Vitáska z Soči. Hráči z města pod Ještědem, přestože dvakrát vedli o dvě branky, nedokázali na třinecké Oceláře vyzrát a museli se smířit s pouhým bodem za prohru na samostatné nájezdy.

V ofenzivě září především mladičký Tomáš Filippi, který se v minulém utkání prosadil dokonce dvakrát, zdatně mu sekunduje velmi zkušená dvojice Bartek-Vampola. Útočné řady navíc posílil Jaroslav Balaštík, který bude v Liberci působit minimálně do konce letošní sezóny.

V brankovišti je i nadále jasno. Ján Lašák nastoupil již k 26 zápasům a pozici jedničky svými výkony jednoznačně obhajuje. Slovenský gólman ve službách Liberce se může pyšnit skoro 93 % úspěšností zásahů a průměrem 2,34 obdržených branek na zápas.

Útočníci:

Tomáš Filippi     23 (9+14)
Martin Bartek     20 (10+10)
Petr Vampola      17 (10+7)

Obránci:

Radim Šimek       12 (5+7)
Martin Škoula      7 (2+5)

Brankáři:

Ján Lašák       (1516 minut) 2,34 branky na zápas/úspěšnost 92,72 %
Marek Schwarz   (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,22 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Olomouc