Tygří smečka míří do Hradce. Dobude znovu východočeské hradby?

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - V předchozích pěti duelech Bílí Tygři pokaždé dokázali zvítězit a dobrou aktuální formu budou chtít hokejisté z Podještědí potvrdit i na ledě čtvrtého týmu tabulky Hradce Králové. Páteční bitva se ve Fortuna Aréně odehraje od 18:00.

O zápletku postaráno

Kdo letos sledoval vzájemné duely Bílých Tygrů a Hradce Králové, dobře ví, jak bývají střetnutí těchto dvou soupeřů zajímavá. První zápas přinesl veliký obrat, druhý vrcholil v prodloužení a zatím poslední zase nabídl pěkně ostrou ofenzivní přestřelku. Jedno však měla všechna utkání společné – vítěze. Pokaždé se totiž z výhry radoval výběr Filipa Pešána.

Další velké vítězství si svěřenci osmatřicetiletého kouče připsali v minulém kole. Tygři sice s Plzní prohrávali, ale díky vyrovnávající trefě Michala Birnera dospěl zápas až do prodloužení, ve kterém rozhodl Martin Bakoš. Šelmy tak rozšířily svoje konto o další důležité dva body a především si zajistily pozici ve čtvrtfinále play-off. To se pod Ještěd vrátí znovu po čtyřech letech.

Kubalík prostřelil Lašáka

Ani hradecké vyhlídky na play-off nevypadají vůbec nereálně. Tým vedený zkušeným trenérem Vladimírem Kýhosem se v extraligové tabulce nachází na čtvrté příčce, přestože v posledních týdnech jsou výsledky Mountfieldu jako na houpačce. Naposledy Východočeši podlehli Chomutovu.

Opravdu velikou oporu má Mountfield ve zkušeném Jaroslavu Bednářovi. Zkušený útočník posbíral v dosavadním průběhu soutěže 35 bodů za 8 branek a 27 asistencí a momentálně je nejbližším pronásledovatelem suverénního lídra kanadského bodování extraligy Romana Červenky. Zle si nevede ani Ital se slovenskými kořeny Brian Ihnacak (15+15).

Výtisk podruhé vítězem Radegast indexu

Šest plusových bodů, jedenatřicet hitů a sedmnáct zblokovaných střel vyneslo libereckému kapitánovi Janu Výtiskovi již druhý letošní triumf ve statistice Radegast index. Zelenou helmu už si řízný bek užil v listopadu, kdy cennou relikvii nosil jako vítěz měsíce října.

Zápas s Hradcem Králové je předposlední prověrkou před reprezentační přestávkou, během níž si dokonce pětice tygřích hokejistů zpestří přípravu na závěrečnou část sezony. Kvarteto Radim Šimek, Michal Birner, Michal Řepík a Lukáš Krenželok se představí v dresu českého národního týmu, Martin Bakoš zase bude hrát ve slovenské reprezentaci.

Jak si Liberečtí na ledě hradeckého soupeře povedou, sledujte v pátek. Úvodní buly zápasu je naplánováno na 18:00.