Tygři se ukázali také v národním dresu!

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Svou formu neprokazují pouze v rámci klubových barev. Kvarteto Radim Šimek, Lukáš Krenželok, Michal Birner a Michal Řepík ve čtvrtek naskočilo v Třinci do reprezentačního duelu českého týmu proti Rusku a bylo na ledě pořádně vidět! Tygři totiž zařídili obě branky Česka v základní hrací době a dopomohli tak národnímu týmu k výhře 3:2 po nájezdech.

Vůbec největším překvapením v nominaci České republiky mohl být pro mnohé Lukáš Krenželok, který se do národního dresu vrátil po osmi letech. "Pojedu tam bojovat a snad neudělám ostudu," usmíval se před odjezdem. Byl to však návrat ve velkém stylu! Už po necelých čtyřech odehraných minutách si našel na hranici brankoviště správné místo a pohotově dopravil odražený kotouč za záda brankáře Sorokina, čímž poslal Čechy do vedení.

Vidět však byl také nadále. V první formaci spolu s Gulašem a Kovářem si počínali velmi aktivně a mnohokrát byli znovu blízko brance. Zajímavou šanci měl Krenželok, který zároveň naskakoval také při oslabení, ještě v prodloužení, z otočky však znovu síť rozvlnit nedokázal. I tak však na ledě zanechal více než solidní dojem!

To samé platí také o obránci Radimu Šimkovi. Nejen, že si zodpovědně plnil své defenzivní povinnosti, ale stejně jako v tygřím dresu neváhal ani provětrat ostrým projektilem výstroj ruského brankáře. Celkem navíc strávil na ledě 19 minut a 20 sekund, což je po Michalu Kempném druhý nejvyšší odehraný čas.

Zatímco Lukáš Krenželok se postaral o první českou branku utkání a otevřel skóre, byla to dvojice Tygrů Michal Řepík a Michal Birner, kteří vyrovnávali na po základní části konečných 2:2. A souhra byla na této dvojici velmi znát! Podobně, jako tomu bývá v zápasech našeho týmu, našel také v reprezentaci Birner přesnou přihrávkou v mezikruží rozjetého Michala Řepíka a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

"Takhle se to snažíme hrát i v Liberci," usmíval se střelec. "Šancí jsme měli dost, mohli jsme přidat klidně ještě dva góly, ale zaplaťpánbůh alespoň za ten jeden. Bylo příjemné, že jsme mohli zůstat v lajně i jako spoluhráči z klubu," pokračoval Michal Řepík.

Česká reprezentace tak dovedla zápas do prodloužení, v němž žádná další branka nepadla a rozhodovat musely nájezdy. Do nich už žádný z Tygrů nezasáhl, naše čtveřice ze střídačky sledovala úspěšné pokusy Lukáše Kašpara a Tomáše Vincoura, kteří zajistili Česku výhru.

Druhý duel z dvojzápasu čeká reprezentaci v sobotu v Ostravě opět proti Rusku. Nezbývá než věřit, že se Tygři opět dokáží takto výrazně prosadit!

Připomeňte si reakci Lukáše Krenželoka na svůj návrat do reprezentace.