Tygři se pokusí vrátit na vítěznou vlnu, v cestě jim stojí Plzeň

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - V rámci dohrávky 10. kola Tipsport extraligy narazí liberečtí Bílí Tygři na souseda v tabulce. Do severočeské metropole totiž zavítá plzeňská Škoda, která má na svém kontě stejný počet bodů jako šelmy z města pod Ještědem. Pro trenéra Rostislava Čadu i pro slovenského forwarda Branka Radivojeviče bude toto utkání premiérou na domácím ledě, jestli dokáží své úvodní utkání v liberecké aréně dovést k vítěznému konci, uvidíme již v úterý.

HC Škoda Plzeň

Loňskému čtvrtfinalistovi vstup do soutěže nevyšel úplně podle představ. Výhry pravidelně střídá s prohrami a na svém kontě má po třinácti odehraných duelech pouhých šestnáct bodů.

Plzeňskou produktivitu táhne předevšík exliberecký Václav Pletka, který dokázal prozatím nasbírat 9 bodů, a kapitán Ondřej Kratěna, který přesně za záda brankáře zamířil celkem čtyřikrát, jelikož dokázal přidat i stejný počet asistencí ztrácí na lídra týmové produktivity pouhý bod.

V brankovišti celku z východních Čech je předem stanoveno, kdo odchytá větší porci zápasů. Mladíček Matěj Machovský nastoupil od začátku soutěže již ke dvanácti ligovým duelům , jeho sok Lukáš Mensator si připsal pouze jeden start. V minulém kole však jednadvacetiletý gólman opustil klec předčasně, ve 39. minutě nevydržel pětigólovou smršť Sparty završenou jeho smolnou vlastní brankou. Na tento příděl již Škoda nenašla odpověď a musela se smířit s nulovým ziskem.

Na listině zraněných hráčů plzeňského mužstva můžeme nalézt dvě položky: Ta první patří dalšímu bývalému hráči severočeského celku Pavlovi Kašpaříkovi další naopak americkému hokejistovi Nicku Johnsonovi, oba do zápasu v Liberci s největší pravděpodobností nezasáhnou.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1929
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky: www.hcskoda.cz/
Stadion: ČEZ Aréna (8 236 diváků)

Hlavní trenér: Milan Razým
Asistent trenéra: Michal Straka
Trenér brankářů: Petr Kůs
Vedoucí mužstva: Václav Kalina

Útočníci:

Václav Pletka    9 (1+8)
Ondřej Kratěna   8 (4+4)
Tomáš Sýkora     6 (5+1)

Obránci:

Vojtěch Mozík    4 (3+1)
Branislav Kubka  4 (0+4)

Brankáři:

Matěj Machovský (704 minut) 2,47 branky na zápas/úspěšnost 90,33%
Lukáš Mensator (82 minut) 1,46 branky na zápas/úspěšnost 93,10%

Liberečtí na začátku sezóny předvádějí velice nevyrovnané výkony. Sérii dvou vítězných zápasů ukončili v minulém kole na brněnském ledě, kde podlehli domácí Kometě poměrem 1:3. Hráčům ze severu Čech dělala problémy hlavně produktivita, ve které byl celek z jižní Moravy mnohem lepší. Jediný úspěch Bílých Tygrů zaznamenal čtyři minuty před koncem utkání Tomáš Filippi.

Podobný souboj Jakuba Valského s Pavlem Kašpaříkem v následujícím utkání zřejmě neuvidíme, plzeňský útočník se totiž nachází na marodce.

Ofenzivu libereckých šelem táhne především Petr Vampola, který ve třinácti zápasech nasbíral stejný počet bodů. Druhým nejvíce bodujícím hráčem je Martin Bartek, který zaznamenal devět bodů za pět branek a čtyři úspěšné přihrávky. O bod méně mají poté Filippi s Bakošem, hlavně slovenský forward byl v posledních zápasech velmi aktivní. Z duelů s Litvínovem, Mladou Boleslaví a Brnem vybojoval čtyři kanadské body za tři góly a jednu asistenci.

Trenéra Rostislava Čadu i nadále trápí rozsáhlá marodka. Do hry s jistotou nezasáhnou obránci Gřegořek s Dernerem, z útočných řad neuvidíme Kobu Jasse, Lukáše Krenželoka a Jaroslava Vlacha s Matějem Psotou. Jestli si Tygři ve ztížené situaci poradí nebo přenechají všechny body plzeňské Škodě se dozvíme již v úterý. Úvodní buly je naplánováno na 18 hodin.

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Škoda Plzeň
Počet zápasů: 48