Tygři se opět zařadili mezi špičku. V žebříčku evropských klubů skončili jedenáctí!

Liberec - Minulý rok se Bílí Tygři umístili v prestižním žebříčku serveru passionhockey.com na krásném čtvrtém místě. Letos sice o několik příček klesli, stále se ale na jedenácté pozici řadí mezi nejlepší evropské celky.

I letos vydal server passionhockey.com svůj již tradiční žebříček nejlepších evropských klubů. I po roce se Bílí Tygři zařadili mezi špičku. Tentokrát získali 46,88 bodů, což stačilo na krásnou jedenáctou příčku! Po dvou letech pomyslný titul nezískal celek CSKA Moskva, nýbrž jeho soupeř z KHL SKA Petrohrad, jenž žebříčku opanoval s 65,38 body. I zbylé dvě medailové pozice obsadily ruské týmy. Jako druhý se umístil Metallurg Magnitogorsk, jako třetí již zmíněné CSKA z Moskvy.

Liberečtí si oproti minulému roku sice o sedm míst pohoršil, stále je to ovšem skvělé umístění. Stejně jako v mistrovském ročníku je naše mužstvo nejlépe umístěným českým klubem. Severočeši jsou tak stále držiteli extraligového rekordu, který činí 55,06 bodů. Nejlepším českým týmem je prozatím Lev Praha, jenž v sezóně 2013/14 obsadil třetí pozici. Ten ovšem nenastupoval v extralize, ale v KHL.

Druhým nejlepším českým celkem se stal letošní mistr, brněnská Kometa, které patří devatenácté místo. Na 24. pozici následuje Sparta Praha, 26. Mountfield HK a do nejlepší padesátky se vešli i Třinec, Chomutov a Litvínov.

Pro zajímavost můžeme zmínit i umístění soupeřů Liberce v následujícím ročníku Ligy mistrů. Švédskému Växjö a švýcarskému Davosu patřila 13., respektive 31. příčka. Britský Cardiff Devils se poté umístil na 137. pozici.

Oproti loňsku si o třiadvacet míst polepšily Benátky nad Jizerou, které skončily na pozici číslo 227.

Pořadí týmu v žebříčku je určováno na základě výsledků mužstva v uplynulém ročníku. Jeho tvůrci berou v potaz také účast prestižních hokejových soutěžích, jako je Liga mistrů, a také kvalitu domácí ligy. Toto každoročně vydávané pořadí sice není oficiální, i přesto je však hokejovou veřejností velmi uznáváno. Nám nezbývá než doufat, že v něm budou Tygři i po následující sezóně patřit mezi nejlepší.