Tygři posílili o dalšího Lva. Zaujala mě vize klubu, říká Martin Ševc

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Na narychlo svolané tiskové konferenci představil v pondělí od 11 hodin Filip Pešán další zvučné jméno, které bude v nadcházejících sezonách oblékat dres našeho týmu. Liberecké řady rozšířil bek, jenž posbíral řadu zkušeností v nejprestižnějších hokejových soutěžích po celé Evropě, Martin Ševc. "Věřím, že po jeho boku hokejově porostou také naši ostatní mladí obránci," slibuje si od něj sportovní ředitel a trenér v jedné osobě.

Akvizici Martina Ševce považuje v Filip Pešán za velké posílení. „Jsem rád, že se nám jeho příchod podařilo dojednat. Martin měl sice na stole řadu dalších nabídek, nakonec si ale vybral právě nás, čehož si velmi cením,“ komentoval mladý kouč.

Zároveň přidal, že podpis tohoto velezkušeného zadáka pro něj byl prioritou. „Když se to začalo rýsovat, v podstatě jsme stopli ostatní jednání a zaměřili se hlavně na přivedení Martina,“ řekl Pešán na tiskové konferenci. Tímto je pro něj posilování kádru v podstatě ukončeno.

A co vlastně přimělo Martina Ševce k přesunu do týmu Bílých Tygrů? „Velmi mě zaujala hlavně vize týmu, Bílí Tygři totiž jsou klubem, který má v plánu mířit vysoko,“ vysvětloval zkušený obránce. „Současný tým se tu vyznačuje hlavně hladem po úspěchu.“

Právě úspěch, to je něco, co Martin Ševc dobře zná. Takřka všude, kudy prošel, sbíral tituly a medaile, na což by rád navázal také v libereckém dresu. „Martin je hráčem, který neumí a nechce prohrávat, což jsou vlastnosti, které jsou pro nás důležité,“ popsal charakter beka, jenž prošel mimo jiné švédskou nejvyšší hokejovou soutěží, hrál však také finále KHL v dresu Lvu Praha.

Sám Ševc přiznal, že váhal, zda se chce vrátit do extraligy, nebo zda bude nadále působit v zahraničí. „Ještě jsem nebyl zcela stoprocentně rozhodnutý, klidně bych asi někde v zahraničí vydržel. Kluky mám ještě malé, chodí do školky, takže by to ještě asi také snesli, ale nakonec jsem se vzhledem k dané nabídce rozhodl takto,“ osvětlil třiatřicetiletý bek.

Jedna věc se pro něj nezmění, stále ho čeká působení v hokejové Lize mistrů, a to dokonce ve stejné skupině. „Bude to určitě pikantní, prakticky všechny kluky ve Skelleftee znám, takže se na vzájemné utkání velmi těším,“ prozradil Ševc, jenž v předchozím ročníku nastupoval právě za prvního soupeře Bílých Tygrů v letošním ročníku CHL. „Každopádně chceme postoupit," dodává rázně.

K týmu se Ševc prozatím nepřipojí, bude nadále pokračovat v individuální přípravě, v níž ho vede náš kondiční trenér Aleš Pařez. „V kabině se bude hlásit v červenci, kdy se rozjede klasická příprava na ledě,“ upřesnil Filip Pešán.

Nezbývá nic jiného, než popřát Martinu Ševcovi, aby na řadu úspěchů z celé Evropy navázal také v dresu Bílých Tygrů. Akce

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR