Tygři posílení postupem v CHL vyrážejí do Pardubic!

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Náš tým zažívá velmi vydařené období. Tygři válí v extralize i v CHL, kde naposledy vyřadili Linköpings. Na domácí scéně jsou na řadě Pardubice. Zápas začíná na východě Čech v pátek v 18 hodin.

Úspěchy na obou frontách

Začátek sezony 2015/2016 je pro liberecký tým zatím dokonalý. V extralize třikrát za sebou nepohrál, přestože v posledních dvou zápasech se Spartou a Chomutovem musel dohánět vždy dvougólové manko. Po osmi kolech nejvyšší domácí soutěže tak Tygři drží druhou příčku a jen o bod jsou za vedoucími Indiány z Plzně.

A na svá vydařená vystoupení z domácí ligy navázali Severočeši i v Champions Hockey League. V odvetném utkání na ledě švédského Linköpingu, na kterém pro zajímavost loni ztroskotala pražská Sparta, šelmy famózně začaly, když poměrně rychle vedly už o čtyři branky. Liberečtí nakonec zvládli střetnutí poměrem 6:3 a mohli se radovat z postupu do osmifinále!

"Chtěli jsme se zviditelnit na mapě Evropy, což se nám povedlo. Spousta kluků z našeho celku má příležitost se minimálně do vrcholného evropského hokeje podívat, tento úspěch jim jistojistě taktéž pomůže. Postup ze skupiny a dvojitá výhra nad silným Linköpingem něco určitě znamená," hodnotil šestnáctifinálový úspěch Filip Pešán. V další fázi se celku z Podještědí postaví švýcarský Davos.

Pardubice v krizi

Právě Davos vystavil v CHL společně se švédským Färjestadem stopku Pardubicím, pátečnímu soupeři Liberce. Východočeskému celku se potom nepovedl ani začátek domácí extraligy. Za sedmi zápasů stihli hráči Dynama posbírat pouhých 6 bodů a zatím figurují na předposledním třináctém místě.

Nepříznivé výsledky nemohly nechat v klidu pardubické vedení. To po debaklu od Vítkovic předčasně ukončilo zkoušku zkušenému Tomáši Divíškovi a zároveň uložilo hráčům tučnou pokutu. Změny v organizaci však nebyly nic platné ani v Olomouci, kde Pardubice prohrály 1:2.

V minulém roce byl východočeský tým pro Liberec vůbec nejoblíbenějším soupeřem, Tygři si na svém protivníkovi smlsli ve všech čtyřech zápasech. Boj o předkolo play-off ale vloni zvládli lépe Pardubičtí, jenže letos má alespoň podle výsledků a tabulkového postavení navrch tým z Podještědí.

Jak se na Tygrech projeví náročný program a švédský výlet? Bude šňůra výher pokračovat? Odpovědí bude až samotný zápas, který na pardubickém ledě začíná v pátek od 18 hodin.

Bílí Tygři Liberec versus HC Dynamo Pardubice

Počet zápasů: 52
Bilance: 16 – 9 – 1 – 2 – 24
Skóre: 143:153
Průměrná návštěva: 7 173

Posledně to v Home Credit aréně s perníkáři nedopadlo vůbec dobře, Tygři jim nasázeli hned patero branek.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu