Tygři míří do Zlína! Nadělí si v posledním zápase před Vánocemi vítězství?

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Bílí Tygři se po úspěšném utkání s Mountfieldem představí naposled před přestávkou, kterou tradičně vyplní Channel One Cup v ruském Soči. Letos si Tygři se Zlínem už dvakrát poradili. Jestli se Liberci povede navázat na poslední dvě úspěšné střetnutí, uvidíme v neděli. Zápas začíná na Zimním stadionu Luďka Čajky v 15 hodin a 30 minut.

PSG Zlín

Po loňském titulu se čekalo, že Zlín mezi extraligovou elitou nebude chybět ani letos. Realita je ale úplně jiná. Ševci prožili naprosto tragický začátek sezony a dlouho se krčili na samotném chvostu. V posledních týdnech se však zdá, že by to na Moravě mohlo začít klapat. Berani začali vyhrávat, poslední příčku přenechali pražské Slavii a pomalu pokukují po pozicích zajišťující alespoň předkolo play-off.

Libor Kašík se v probíhajícím ročníku zatím hledá

Hokejistům PSG i přes bídnou sezonu náleží jedno první místo. Žádný jiný extraligový tým letos ve svém brankovišti nevystřídal tolik gólmanů jako Zlín. Hrdina posledního play-off Libor Kašík je z formy a dělí se o post jedničky s dalšími konkurenty. Tím nejvážnějším je zatím Tomáš Štůrala, který se sice po slibném úvodu sezony zranil, v posledním utkání proti Olomouci se už ale opět představil v bráně a okamžitě vychytal Ševcům tři body.

Úřadující mistr sice v prvním duelu doma Liberci jasně podlehl, pod Ještědem se ale Berani prezentovali sympatickým výkonem a po vyrovnané partii nakonec prohráli poměrem 2:3. Severočechům se navíc v obou střetnutích podařilo uhlídat nejproduktivnějšího hráče PSG Petra Lešku. Nestárnoucí šikula letos posbíral 19 bodů a ukazuje, že v současné době je pro Zlín panem nepostradatelným.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1929
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky: hokej.zlin.cz
Stadion: Zimní stadion Luďka Čajky (7 000 diváků)

Luboš Horčička  (60 minut) 3,00 branky na zápas/úspěšnost 88,46 %

Konečně! Přesně to si mohli říct hokejisté Liberce po utkání s Hradcem Králové, kdy se jim na pátý pokus podařilo přidat třetí výhru v řadě. Brankář Ján Lašák navíc vychytal poprvé v sezoně čisté konto a byl základním stavebním kamenem při cestě za vítězstvím 1:0. Bílí Tygři se aktuálně nacházejí na 9. místě a pomalu už vyhlížejí první šestku, která má po dvaapadesáti kolech automaticky zajištěné čtvrtfinále play-off.

Martin Škoula stále chybí v sestavě Liberce

Tygři letos těží z těžké pohody dvojice Filippi-Valský. Tahouni, kteří v posledním zápasech obstarali většinu libereckých branek, si společně s Ondřejem Vitáskem užijí reprezentační dres. Ani tentokrát totiž nechybí ve výběrů Vladimíra Růžičky a mohou se tak těšit na výlet do ruského Soči.

Skvělou zprávou pro trenéra Čadu je prozatímní seznam zraněných, na kterém figuruje pouze slovenský forvard Martin Bakoš. Tygři se také musejí obejít bez Martina Škouly. Zkušený zadák chybí v sestavě Liberce už od října. Jak si Severočeši povedou v posledním utkání před Vánocemi, uvidíme v neděli. Úvodní buly je ve Zlíně naplánováno na 15 hodin a 30 minut.