Trojice Tygrů v reprezentaci! Vitásek, Filippi a Valský byli nominováni na Channel One Cup

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - Přestože pro nadcházející Channel One Cup v ruském Soči povolal hlavní kouč Růžička celou řádku posil z Kontinentální hokejové ligy, v nominaci nechybí ani trio Tygrů, Ondřeje Vitáska, Tomáše Filippiho a Jakuba Valského. Ti tak budou, stejně jako v listopadu na Karjale, znovu oblékat reprezentační dresy.

Zatímco většina hráčů bude třetí prosincový týden věnovat pouze tréninku, trojice Tygrů se přidá k dalším deseti účastníkům prvního podniku Euro Hockey Tour a doplněni o posily z KHL se vydají na Channel One Cup. Ten bude probíhat od 18. do 21. prosince a Češi ho zahájí čtvrtečním zápasem se Švédy v pražské O2 Areně. Ondřej Vitásek, Tomáš Filippi a Jakub Valský tak znovu rozšíří své reprezentační zkušenosti, což mimo jiné znamená, že bude mít Liberec v reprezentaci největší zastoupení ze všech extraligových týmů.

Ondřej Vitásek

Mladý bek se od pro některé trochu překvapivé nominace na letošní mistrovství světa v Bělorusku stal reprezentační stálicí a s národním výběrem nyní zamíří také do Soči. V probíhající sezoně patří mezi defenzivní opory Bílých Tygrů, navíc je také třetím nejproduktivnějším obráncem našeho týmu. Ve dvaadvaceti odehraných zápasech třikrát skóroval, přidal také trojici asistencí a zároveň si drží také kladnou účast na ledě +4. Lépe si v této statistice mezi obránci vede pouze Radim Šimek.

Tomáš Filippi

Také Tomáš Filippi je již v národních barvách takřka stálicí. Na finské Karjale zasáhl do všech tří zápasů, proti Švédsku se mu dokonce podařilo skórovat. Dvaadvacetiletý útočník navíc v posledních zápasech řádil také v libereckém dresu, v posledních čtyřech duelech posbíral celkem osm bodů, z toho rovnou čtyři v duelu proti Kometě Brno. S dvaceti body za sedm gólů a 13 asistencí je také nejproduktivnějším Tygrem, v této sezoně navíc na ledě nechyběl zatím ani v jednom soutěžním utkání.

Jakub Valský

K Filippimu se v Rusku připojí také jeho parťák z útoku, Jakub Valský, který si v této sezoně také vede velmi dobře. O tom, že oběma mladým forvardům vzájemná spolupráce svědčí, by mohli nejlépe vyprávět v Brně. Právě Kometu totiž tato dvojice minulý čtvrtek skolila dohromady sedmi body. Valský po dvou přihrávkách Filippiho vyrovnal na 2:2 a následně svému spoluhráči asistenci vrátil a nahrál mu na rozhodující gól. Na Karjale spolu hráli v jedné formaci proti Finsku, pak je ale trenér Růžička rozdělil. Uvidíme, zda spolu oba útočníci nastoupí na Channel One Cupu.

Všem Tygrům přejeme v národním výběru mnoho štěstí!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu