Tři čtvrtiny zápasu jsme byli lepší, vítězství jsme si zasloužili, řekl Jelínek

Date of publication Author

L i b e r e c – Zatím je to více než příjemný pohled. Bílí Tygři se po další domácí výhře (už páté v sezoně!) drží na předních příčkách tabulky. Těží z formy klíčových mužů i schopnosti otáčet nepříznivě se vyvíjející partie. Tak jako v neděli, kdy zvrátili střetnutí s Chomutovem a triumfovali 3:2 po prodloužení.

Dva týdny zpátky bouřila liberecká Home Credit Arena poté, co v ní Tygři stáhli proti Hradci Králové dvoubrankovou ztrátu a vyhráli 4:2. Ve středu v úchvatné bitvě proti Spartě urvali vítězství po nájezdech, přestože ztráceli 1:3 a i později 2:4. V nedělním 8. kole prohrávali znovu. Ale znovu, jak jinak, získali zápas v nastavení.

"Bylo by lepší makat od začátku, než honit výsledek v posledních vteřinách," pousmál se Petr Jelínek, autor rozhodující branky. "Ale jsme rádi, že se nám zatím daří vítězit, i když prohráváme."

Petr Jelínek rozhodl duel s Chomutovem v prodloužení.

Tým nejenže ukazuje charakter a sílu, ale srší z něj i obrovské sebevědomí. Vampola nabídl Jelínkovi vítězný gól po odvážné zadovce na brankovišti, Birner si dovolí na modré čáře riskantní kličku, brankář Lašák zase sbírá puky ze vzduchu jako jablka ze stromu.

Bílí Tygři jsou spolu se Spartou, která však odehrála před svými fanoušky jen tři zápasy, doma ještě neporaženi. Po nedělním klání se na čas znovu vyšvihli do čela tabulky, ale po vysoké výhře v Hradci je na druhé místo odsunula Plzeň. "Je to třešnička na dortu za naše výkony, ale sezona je dlouhá," upozorňuje Michal Řepík.

Eurofii krotí i trenér Filip Pešán. Ten mužstvu po partii s Chomutovem vytkl zbytečná vyloučení, z nichž se soupeř dostal do vedení 2:0. Ale to přeci modrobílé nezastaví! "Není to jednoduché, když musíme pomalu každý zápas otáčet. Stojí nás to spoustu sil," míní Jelínek.

Druhým dechem ale vypráví, jakou mužstvo vnitřní sílu. "Vždycky věříme až do konce, nic nebalíme. Teď jsme, myslím, vyhráli zaslouženě. Tři čtvrtě zápasu jsme byli lepším týmem. Dali jsme gól na 2:1, pak jsme doufali, že se může podařit další obrat."

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR