Tři Tygři v národních barvách. Vedle Filippiho a Valského si pozvání na reprezentační kemp vysloužil i Šimek

Date of publication Author Martina Válková

Konec sezóny klepe na dveře a s ním i nadcházející MS světa v ledním hokeji. O účast na něm bude v začínající přípravě bojovat celá řádka hokejistů a mezi nimi i tři liberečtí hráči. Zatímco Tomáš Filippi a Jakub Valský si parametry reprezentačních akcí již osahali, svou premiéru si v národním dresu odbude obránce Radim Šimek.

Jen poslední dvě klání má před sebou realizační tým Liberce. To však neplatí v případě reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky, u něhož se ten nejdůležitější zápasový kolotoč v podobě domácího MS teprve pořádně roztočí. V přípravě na zlatý hřeb letošní sezóny již osmnáct hráčů před několika dny odcestovalo na kemp do Velkých Popovic, kde je v úterý bude následovat i liberecké trio Filippi, Valský a Šimek.

Tahoun liberecké produktivity Tomáš Filippi a Jakub Valský si spolu s Ondřejem Vitáskem o svou první reprezentační pozvánku řekli již v loňské sezóně. Nakonec to byl jediný bek Vitásek, který se probojoval až na vrcholnou akci v Minsku, na níž Růžičkův výběr skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

V tom, aby to samé Vitásek zopakoval i v případě letošního domácího mistrovství světa, mu prozatím brání problémy s ramenem. Růžička tak dal šanci další tygři raketě - Radimu Šimkovi. Ten tak svou fantastickou sezónu, v níž prozatím ve 49 zápasech nasbíral 24 bodů, zakončuje snovým způsobem.

"Je to pro mě splněný sen. Hokej hraju od malička a dostat se na tuto úroveň mě stálo hodně sil a nervů. Pozvánku do reprezentace beru jako odměnu za odvedenou práci," rozplýval se benátecký odchovanec. Ten se kromě tréninků pod vedením Vladimíra Růžičky těší i na to, že pozná nové spoluhráče.

"Často jsou to i velké hokejové osobnosti," odtušil Šimek, který v kabině národního týmu zaujme místo vedle takových hráčských es, jakými jsou se zkušenostmi z NHL Vladimír Sobotka či Miroslav Blaťák. "Je skvělý, že si ještě trochu prodloužím sezónu," radoval se dál z individuálního úspěchu Šimek, jenž se ve čtenářské anketě webu hokej.cz stal únorovým talentem měsíce.

Jak dlouho bude reprezentační pouť tří libereckých bojovníků trvat, záleží jen na nich. Přejeme si však, aby to bylo co nejdéle!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu