Třetí domácí zápas v řadě! Do Liberce po roční odmlce připlují Piráti

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – V neděli čeká naše hráče již třetí domácí duel v rozmezí osmi dnů. Do Home Credit Areny připlouvají Piráti z Chomutova, kteří se po návratu do extraligy rozhodně neztratili a vedou si zatím velmi dobře. Tygři se však rozhodně nehodlají nechat vyplenit.

Pirátská posádka s novým lodivodem

V předminulé sezoně šla sice chomutovská bárka velmi rychle ke dnu a skončila až v první lize, to je však nyní zapomenuto. Po návratu do extraligy si Piráti zajistili nového trenéra, kterým se po konci u národního týmu stal Vladimír Růžička. A zdá se, že pod jeho taktovkou to zatím týmu šlape.

V úvodním extraligovém kole sice ještě v Třinci Chomutovští body neloupili, pak ale následovala třízápasová šňůra výher, na jejímž konci následoval také značný posun tabulkou. V posledních duelech se ale forma Pirátů poněkud zadrhla, když nejprve prohráli v Olomouci 2:5 a následně také doma v derby s Litvínovem 0:2.

Téměř se až zdá, že se pirátské lodi zasekla děla, neboť v posledních třech zápasech vstřelili ze hry pouze tři branky. V Chomutově přitom ofenzivu pořádně posílili, když posádku rozšířil Roman Červenka. Ten v pěti zápasech posbíral již šest bodů a je spolu s Michalem Vondrkou hlavním tahounem týmu.

Home Credit Arena? Stále nedobyta

Tygři se naopak v této sezoně mohou i nadále spoléhat na domácí prostředí. V dosavadních čtyřech zápasech totiž naši hráči před vlastním publikem dosud ani jednou neprohráli, ztratili zde pak pouze jediný bod, když Spartu překonali až po samostatných nájezdech.

Ve středu, kdy Sparta do Home Credit Areny zavítala, už to přitom vypadalo, domácí neporazitelnost pomine. Nechybělo k tomu mnoho, ještě v 50. minutě vedli hosté o dvě branky, Tygři ale v rozmezí několika desítek sekund zásluhou Bakoše a Vampoly vyrovnali a v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Branko Radivojevič.

Ten je i díky rozhodující brance nejproduktivnějším Tygrem, v dosavadním průběhu sezony si připsal již osm bodů a dělí se o druhé místo v kanadském bodování. Daří se i celému týmu, který sice klesl „až“ na čtvrtou příčku, od vedoucí pozice Plzně však svěřence trenéra Filipa Pešána dělí pouze horší skóre.

Přijďte v neděli naše hráče podpořit a pomoci jim znovu se posunout mezi nejlepší trojici týmů! Zápas začíná vzhledem k následnému utkání fotbalového Slovanu Liberec již v 15 hodin, zájemci se budou moci mezi stadiony přesunout pomocí sjednaného autobusu.

Nezapomeňte navíc také na velmi zajímavou akci, kterou jsme si pro vás připravili. Permanentkáři mohou ke své permanentní vstupence zakoupit další lístek za pouhou korunu! Více informací k této akci najdete
zde
. Zaplňme společně Home Credit Arenu a pomozme Tygrům v jejich boji!

Bílí Tygři Liberec versus Piráti Chomutov

Počet zápasů: 8
Bilance: 4 – 0 – 0 – 2 – 2
Skóre: 22:17
Průměrná návštěva: 4 179

Připomeňte si ještě jednou středeční duel se Spartou, v němž se Bílým Tygrům povedl parádní obrat.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR