Bílí tygři Liberec

Trenér Jiří Kalous: Čeká nás ještě spousta práce

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - O2 extraliga se rychle rozběhla a liberečtí hokejisté za sebou mají už první čtyři kola. Ve velmi vyrovnané soutěži bude důležitý každý bod, což ví i trenér Bílých Tygrů Jiří Kalous. Kouče, který si v úterý proti Pardubicím připsal svou vítěznou domácí premiéru, jsme po utkání vyzpovídali.

Pane Kalousi, po dvou prohrách se tým, zdá se, dostal na vítěznou vlnu…
Na vítěznou vlnu jsme se nedostali. Je potřeba zůstat na zemi a s pokorou a tvrdou prací si jít za svým. Bojovat o každý bod. Doufám, že jsme teď dobře vykročili, ale čeká nás ještě spousta práce, když budeme pracovat způsobem, na který jsme najeli, tak věřím, že to zvládneme.

 
 
Jiří Kalous na liberecké střídačce.
 
 
Po zranění se letos poprvé v sestavě objevil Pavel Kašpařík a hned byl u dvou gólů, takže týmu k vítězství hodně pomohl.
Pavel je zkušený hráč, který je nebezpečný v předbrankovém prostoru. Váže na sebe hráče, je navíc platný i do defenzivy, takže jsme velice rádi, že už se mohl vrátit a že už je v pořádku.

V brance Pardubic nastoupil trochu překvapivě Růžička místo Haška. Bylo Vám jedno, kdo z nich se v zápase představí?
V podstatě ano, my se připravujeme na celý tým, ne na jednotlivé hráče.

Zatím mužstvo trápí hra v přesilových hrách. Čím si to vysvětlujete?
Přesilovky jsou samozřejmě trochu specifická záležitost. Musím říct, že tomu věnujeme hodně času. Pořád ale nejsme schopni dotáhnout nějaké věci. Potřebujeme ještě čas, kdy to přijde, bych sám rád věděl.

Kde se stala změna? Proti Pardubicím jste podali úplně jiný výkon než proti Vítkovicím.
To si nemyslím. Proti Vítkovicím jsme odehráli velmi slušné utkání, ve třetí třetině byl poměr střel 14:5. Vítkovice mají dneska opravdu top team s výborným gólmanem. Myslím si, že především Štěpánek je tady dovedl k vítězství. Měli jsme tam spoustu šancí. Druhá věc je, že mají velice kvalitní hráče i do útoku. Navíc, když jsme dali branku a trochu se dostali nahoru, tak jsme zase rychle po chybě v defenzivě inkasovali.

V obou domácích duelech se mužstvu dařilo hrát poměrně čistě. Jak v neděli, tak v úterý dostal tým pouze pět menších trestů.
To je jedna z hlavních věcí, na které apelujeme. Chceme hrát čistě a bez zbytečných faulů. Snažíme se toho vyvarovat i v tréninku. Věřím, že těch vyloučení bude ještě míň.

Trenére, díky za rozhovor.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

Adrien Bartovič: Je neuvěřitelné, co doktoři dokážou. Vážím si teď víc maličkostí

Nejnovější články

Láká mě být součástí nové éry, říká nový asistent trenéra David Kočí

Ve čtvrtek 29. a v pátek 30. května pro permici na Rotundu

Příběh bojovníka. Adrien Bartovič se po vážné operaci vrací k hokeji

Fanshop

Triko černé s jednobarevným logem unisex

595 Kč
Koupit

Béžová unisex mikina

1485 Kč
Koupit

Kšiltovka snap s vyšitým BT

649 Kč
Koupit

Černé unisex polotriko

990 Kč
Koupit