Tomáš Klimenta se vrací do Liberce a Antonín Dušek míří na Slavii výměnou za obránce Vladimíra Rotha

Date of publication Author Redakce

Liberecký kádr dostál těsně před uzávěrkou přestupového termínu dalších změn. Útočník Tomáš Klimenta se po tříměsíčním hostování u třineckých Ocelářů vrací zpět do Liberce. Naopak do Slavie odchází na hostování do konce této sezóny útočník Antonín Dušek. Místo něj poputuje pod Ještěd za stejných podmínek obránce Vladimír Roth.

Antonín Dušek

Tomáš Klimenta nastoupil v týmu loňského mistra celkem k 29 zápasům, ve kterých zaznamenal 11 branek a 6 asistencí. Celkem už tak jablonecký rodák v této sezóně nasbíral 25 kanadských bodů a k Bílým Tygrům se vrací jako třetí nejproduktivnější hráč klubu. S třineckým dresem se Tomáš Klimenta rozloučil v neděli v utkání se Slávií, kde se dvěma brankami podílel na výhře Severomoravanů v poměru 6:1.

Antonín Dušek se po měsící znovu vrací do pražské Slavie, kde v této sezóně hostoval už v listopadu a prosinci. Opačným směrem míří dvacetiletý obránce Vladimír Roth, který má zkušenosti z mládežnických reprezentačních výběrů i se zámořským hokejem. V dresu Slavie si letos připsal v extralize patnáct bodů a Liberci v závěru ročníku pomůže vyztužit obranné řady.

Ctibor Jech
Vyjádření GM Ctibora Jecha: "Tomášovo hostování v Třinci splnilo svůj účel. Hráči jsme chtěli dát nějaký impuls, který by oživil jeho výkony, a to se podařilo. Doufám, že svou dobrou formu si Tomáš přiveze také zpět do Liberce a pomůže našemu týmu v důležitém závěru základní části extraligy.
Antonín Dušek je svými výkony v letošní sezóně trochu za naším očekáváním a to se nezměnilo ani po jeho návratu z hostování ve Slavii. Protože Slavia měla o Antonína Duška stále zájem a my jsme před finální fází sezóny hledali tvořivého obránce, který by posílil naší defenzivu, došlo k této výměně."

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu