Tomáš Filippi: Za pozvánku do repre jsem rád

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Trojice Bílých Tygrů se opět objevila na pozvánce na reprezentační sraz. Ondřej Vitásek, Jakub Valský a Tomáš Filippi navazují na závěr loňské sezóny a odjíždějí trénovat s širším kádrem národního výběru. Posledního jmenovaného jsme na toto téma vyzpovídali.

Tomáši, odjíždíš na reprezentační sraz. Je to pro tebe asi dobrá změna oproti letní přípravě, že?
Tady trénuji celý týden v Liberci, takže to je určitě příjemná změna. Jsem samozřejmě rád, že mě trenér Růžička zase pozval, že budu moci něco ukázat.

Co tě tam čeká, jaký je program srazu?
Máme dvoufázové tréninky, ale není to nic dlouhého. V sobotu už končíme.

Tomáš Filippi má stále důvěru kouče Růžičky

Myslíš si, že ti pozvánka na sraz v tuto dobu otevírá dveře například k účasti v Euro Hockey Tour?
Je nás tam nyní osmadvacet, nevím, jestli ta cesta bude lehčí. Ale určitě je dobře, že jsem pozvaný teď. Byl bych rád, kdybych mohl nakouknout na první turnaj evropské tour.

Nyní něco ohledně Tygrů, těšíš na přípravné zápasy? Dlouho už jsi nehrál…
Těším se určitě. Rozhodně je lepší hrát, než trénovat, právě těmi utkáními se natrénuje nejvíce.

Jak k přátelským zápasům přistupuješ?
Je nejlepší k nim přistupovat jako k normálním duelům. Ale hlavní je, aby se nikomu nic nestalo před sezónou. Extraliga je důležitá, ty přáteláky přece jenom tak důležité ještě nejsou.

A nová Liga mistrů?
Není to jako normální soutěž, když tam prohrajeme, tak se nic nestane. Ale samozřejmě budeme chtít vyhrávat.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR