Suchá dřina končí, Tygry čeká dovolená a led

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Konečně přišel moment, na nějž se řada hokejistů těšila. Právě dnes totiž čekal Bílé Tygry poslední trénink, který byl součástí letní suché přípravy. Nyní je po tvrdé dřině čeká zasloužené volno, už po polovině července se ale budou trenéru Filipu Pešánovi znovu hlásit na ledě.

Letní pauza je pro každého hokejistu synonymem nabírání fyzické kondice. Letos tomu nebylo jinak, už 27. dubna se naplno roztočil tréninkový kolotoč. Ten den byl navíc zajímavý také tím, že Tygři poprvé veřejnosti představili nové posily, Michaly Birnera a Řepíka.

Podstatnou změnou byl pro tuto sezonu příchod nového kondičního kouče, Aleše Pařeze. Ten posbíral řadu zkušeností v zahraničí a ty se snaží předat Bílým Tygrům. Kromě týmu navíc individuálně pracuje se jmény jako jsou Martin Ševc, ale také mladíci David Pastrňák nebo Jakub Vrána.

„Když se podíváme na hokejistu jako sportovce, nestráví na ledě tolik času. Podle toho se soustředíme krátké, ale intenzivní tréninky. Zaměřujeme se na rychlost, výbušnost, první tři kroky a stabilitu těla,“ vysvětloval během přípravy, co je na jeho přístupu typické.

Tygři na ledě. V červnu poněkud atypický obrázek...
Další naprostou novinkou byl pro hráče týden na ledě, který je čekal v úvodu června. Ten byl naplánován jako jakési zpestření a tento účel rozhodně splnil. Kromě skupiny připravující se pohromadě dorazili také hráči, kteří se připravovali individuálně, jako Branko Radivojevič nebo Ján Lašák.

„Mluvili jsme spolu a shodli jsme se, že se těšíme,“ pochvaloval si možnost zatrénovat si s týmem zkušený gólman Lašák. Sám dle svých slov v žádném ze svých předchozích angažmá trénink na ledě v červnu do této doby nezažil.

Právě na led už se mohou naši hráči těšit také nyní. Jakmile jim totiž skončí dovolená, odstartuje jejich příprava na ledě. Poprvé nazují brusle 20. července, kdy se k týmu znovu a tentokrát už definitivně připojí individuálně se připravující hráči.

Nebudou navíc muset dlouho čekat ani na první přípravný zápas, ten totiž sehrají ještě v tomto měsíci. Ve čtvrtek 30. července dorazí do Home Credit Areny účastník KHL Metallurg Novokuzněck, hned na úvod tak Tygři zažijí pořádně náročnou zkoušku.

Celou letošní dosavadní přípravu navíc provází také jedna skvělá bilance – ani jeden z hráčů neutrpěl při tréninku žádné závažnější zranění, téměř všichni tedy přípravu přestáli bez úhony. Nezbývá než věřit, že se stejně vydaří také část přípravy na ledě. Na konci srpna totiž čekají Tygry první soutěžní zápasy a tehdy se ukáže, jak naši hráči tvrdou dřinu zúročí.

Slavná trojice aneb selská jízda