Šťastné a veselé Vánoce přejí Bílí Tygři Liberec

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Vánoční svátky jsou tady a Severočeši si mohou od zápasového kolotoče na chvíli odpočinout. Ale co vlastně přinesly Liberci dosavadní extraligové hody? Kolik nám třeba Ján Lašák nadělil zákroků, jak často rozdává hity Jan Výtisk a kdo si u štědrovečerní večeře odpočine od trestné lavice?

Libereckým fanouškům dělá v probíhající sezoně velkou radost Jánko Lašák. Slovenský gólman drží naděje Bílých Tygrů vysoko v každém zápase a letos už má na svém kontě 719 mnohdy výstavních zákroků. Kromě toho zkušený matador ukázal, že pro pořádnou ránu nejde daleko, což velmi dobře předvedl v Pardubicích, kde za úder vyrážečkou inkasoval trest ve hře.

Jánko Lašák v pohotovosti

Nadělovali však i liberečtí obránci. Jména jako Vitásek, Derner nebo Výtisk uštědřila svým protihráčům desítky tvrdých hitů. Liberecký kapitán si dokonce nadělil i pěkný dárek v podobě zelené helmy, když ovládl listopadové pořadí Radegast indexu a po zářijovém triumfu Martina Škouly připsal defenzivě už druhý zářez ve sledované soutěži.

S železnou pravidelností se do statistik zapisuje také Petr Jelínek. Liberecký forvard by si za odvedenou práci určitě zasloužil najít pod stromečkem poukaz na zájezd do nějaké jiné destinace, než-li je trestná lavice, na které letos nejtrestanější Tygr proseděl už 56 minut.

Radost po jedné z mnoha libereckých tref

Útočné řady Bílých Tygrů se před vánočními svátky dočkaly nové posily v podobě Jaroslava Balaštíka, trojnásobného krále extraligových střelců, který se bude chtít přidat k duu Martin Bartek a Petr Vampola. Oba dva útočníci obdarovali své soupeře deseti brankami a společně s Tomášem Filippim se dotahují na nejproduktivnější hráče celé extraligy.

Klub Bílí Tygři Liberec přeje všem hokejovým fanouškům, zvláště pak těm svým, pohodové prožití vánočních svátků a doufá, že se po Vánocích bude dařit ještě lépe. Těšíme se na viděnou 26. prosince, kdy pod Ještěd zavítá tým HC Oceláři Třinec. Hraje se již od 17 hodin!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR