Smečka vyráží do boje, první překážkou v play-out bude Slavia

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - Liberečtí hokejisté se postaví proti pražské Slavii, ta se v extralize umístila na posledním místě, avšak nyní již jde o vše, hosté nutně potřebují bodovat a budou nepříjemným protivníkem, jak si s nimi šelmy poradí, se dozvíme již brzy. Zápas startuje s úderem osmnácté hodiny.

HC Slavia Praha

Pražané se letošní sezónou doslova protrápili, vybojovali pouhých 42 bodů, což je o deset méně než má předposlední Olomouc. Dvanácté Karlovy Vary vybojovaly dokonce již osmnáctibodový náskok, který sice neznamená jistotu, ale velkou procentuální šanci na pohodlné udržení v extralize.

Pražané vstřelili vůbec nejméně branek z celé extraligy, trefili se pouze stošestkrát

Základní části sešívaní zakončili prohrou se Zlínem, který v poměrně vyrovnaném duelu uspěl a zvítězil 3:2. Kolo předtím ale Slavisté slavili tříbodový zisk, když si poradili s brněnskou Kometou poměrem 5:2. Uvidíme tedy, jak se bude svěřencům Dušana Gregora dařit v play-out, pokud se chtějí udržet ve hře a vyhnout se baráži, musejí získat maximální počet bodů.

Hlavním kamenem úrazu byla pro pražský celek ofenziva. Slavisté se prosadili celkem 106 krát, což je vůbec nejméně ze všech týmů ligy i defenzivní položka však nesplnila svůj úkol zcela na jedničku, červeno-bílí inkasovali během ročníku 181krát, což je naopak zcela nejvíce.

V klubových statistikách se nejvýše umístil Jaroslav Bednář, který sedmnáctkrát přesně zacílil a dalších sedmadvacet branek připravil. O více než dvacet bodů méně má Tomáš Vlasák, který si připsal deset gólů a třináct asistencí. Na třetím místě figuruje Jakub Sklenář za pět tref a šestnáct přihrávek.

Maskovaná dvojice Furch-Svoboda taktéž ve statistikách nevyniká, mladičký brankář Furch si vysloužil průměr tří branek na utkání, Svoboda poté dokonce čtyř. Ani jeden z gólmanů nepřekonal v kolonce procentuální úspěšnost zákroků 91%.

Útočníci:

Jaroslav Bednář    44 (17+27)
Tomáš Vlasák       23 (10+13)
Jakub Sklenář      21 (5+16)

Obránci:

Juraj Valach       13 (6+7)
Daniel Krejčí       7 (2+5)

Brankáři:

Dominik Furch     (2241 minut) 3,03 branky na zápas/úspěšnost 90,81%
Adam Svoboda       (902 minut) 4,12 branky na zápas/úspěšnost 87,08%
David Novák          (8 minut) 0,00 branky na zápas/úspěšnost 100,00%

Severočeši vstupují do předkola posilněni výhrou, kterou ukořistili v posledním kole základní části, porazili totiž Mladou Boleslav, která postoupila do předkola právě na úkor šelem. Emotivní zápas hokejisté z města pod Ještědem vyhráli poměrem 6:3. Jak však budou probíhat boje o vyřazení se musíme nechat překvapit. Liberečané sice mají dosti velký náskok avšak nikoli jistotu.

Filip Pešán naznačil, že v následujících šesti duelech nechá odpočívat matadory a vyrukuje s hráči z Benátek, kteří nezvládli čtvrtfinálovou sérii s Českými Budějovicemi, i přestože svého soupeře dosti trápili. Našimi soupeři budou kromě Slavie také Olomouc a Karlovy Vary, pražský celek a Kohouti však budou mít pozici jednoznačně nejtěžší, jelikož ztrácí na své oponenty poměrně velký počet bodů.

Tomáš Filippi byl v této sezóně nejproduktivnějším Tygrem, nasbíral 40 bodů

Ofenzivu v celé sezóně usměrňoval svými výkony Tomáš Filippi, jenž si připsal 40 bodů za 16 branek a 24 gólových nahrávek. Na druhé pozici v klubovém bodování skončil Petr Vampola, ten se prosadil v letošní sezóně celkem čtrnáctkrát a devatenáct gólových akcí založil. Dvojici doplňuje mladičký Martin Bakoš, který se v posledním duelu sezóny prosadil hned dvakrát, čímž zaokrouhlil svůj počet kanadských bodů na 23.

V brankovišti vládl železnou rukou slovenský gólman Ján Lašák, jeho výkony mu navíc vysloužily nominaci do slovenské reprezentace a přední místa ve statistikách maskovaných mužů celé extraligy. Výborně však zaskočil i mladičký Vít Vaněček, ten si připsal ve dvou střetnutích, do který naskočil, výbornou procentuální úspěšnost zákroků i velmi slušný průměr branek na zápas.

Jak tento zajímavý duel dopadne se dozvíme již brzy, úvodní vhazování v liberecké Home Credit Aréně je naplánováno na 18:00.

Útočníci:

Tomáš Filippi       40 (16+24)
Petr Vampola        33 (14+19)
Martin Bakoš        23 (12+11)

Obránci:

Radim Šimek         23 (10+13)
Ondřej Vitásek      10  (5+5)

Brankáři:

Ján Lašák       (2735 minut) 2,33 branky na zápas/úspěšnost 92,10 %
Vítek Vaněček    (120 minut) 1,50 branky na zápas/úspěšnost 94,34 %
Marek Schwarz    (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,22 %

Slavná trojice aneb selská jízda