Skellefteå Kraft Arena přivítá souboj o první místo!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Poslední zápas skupiny se odehraje na severu Evropy a nebude to souboj ledajaký, Tygři budou bojovat o prvenství ve skupině. K tomu ale musejí zvítězit v základní hrací době.

Již dvojzápas s Nitrou rozluštil postupovou hádanku, Tygři se jistojistě podívají do vyřazovacích fází Ligy mistrů, to však na důležitosti zápasu s AIK v žádném případě neubírá. Půjde totiž o celkové pořadí v tabulce konkrétně o první místo, které zajišťuje "slabšího" soupeře.

První utkání se švédským soupeřem Tygři prohráli, avšak nyní jsou povzbuzeni dvěma výhrami a příznivým skóre 11:0, jenž dokázali nasbírat na Slovensku a v Home Credit Aréně. Své o tom ví i obránce Martin Ševc, pro něhož jsou souboje se skandinávským sokem vždy jedinečné.

„Postup jsem si sice zajistili již v utkání proti Nitře, ale určitě nepojedeme do Skelleftey na výlet a chceme podat dobrý výkon a získat první místo."

TýmZVVPPPPSKÓREBODY
Skelleftea AIK
2
8
2
6
HK Nitra
4
1

Město na severu Švédska disponuje šestitisícovou halou, ta se dokáže přeměnit díky fanouškům na hnací motor, však se však budou snažit žluto-černý celek překvapit, v minulém duelu na ledě naší haly se to skoro povedlo, chybělo jen trochu štěstí a proměňování šancí.

„Je pro nás důležitá fanouškovská kulisa, ta vzniká, podle toho co se děje na ledové ploše, když budeme předvádět dobrý hokej, diváci přijdou a budou podporovat, je to o nasazení a vynaložené energii, ale jestli bude v Skelleftee vyprodáno nevím, přeci jen oba týmy mají zajištěný postup," dodává liberecký obránce oblékající trikot s číslem 55.

Tygří smečka vyjede do Švédska již v pátek, sobotní den bude patřit samotnému rozhodujícímu duelu, ten začne s úderem 15 hodin.

Podrobný článek o historii či kádru Skelleftey naleznete zde.

Gólman Svensson hledá mezi bruslemi plachtící kotouč.
Markus Svensson v posledním vzájemném střetnutí udržel čisté konto

Slavná trojice aneb selská jízda