Sezóna 2004/05 začíná, prvním soupeřem jsou Ústečtí Lvi

Date of publication Author Radek Vokál

Po dlouhých pěti měsících a třech dnech k tomu nastoupí v pátek 30.července liberečtí Bílí Tygři k hokejovému utkání. Sérii čtrnácti přípravných zápasů na svou třetí extraligovou sezónu zahájí severočeským derby s týmem HC Slovan Ústečtí Lvi. Zápas začíná v malé tréninkové hale v 17:00 hod. a bude se hrát netradičně na čtyři čtvrtiny. "Je to proto, abychom mohli vystřídat všechny hráče," vysvětlil trenér Josef Paleček. "Příležitost v brance dostanou i oba gólmani, Milan Hnilička s Pavlem Faltou." Vstup na utkání je ZDARMA.

V ústeckém týmu v minulé sezóně působili tři liberečtí hráči: útočník Jiří Kudrna (12+8 ve 48 zápasech) a obránci Václav Kočí (4+4 ve 28 zápasech) a Robert Pospíšil (1+1 ve 23 zápasech). Jiřímu Kudrnovi bylo hostování změněno v přestup, Václav Kočí bude v Ústí hostovat i nadále a k nim přibyli navíc obránce Aleš Vála a útočník Vítězslav Jankových. Robert Pospíšil v Ústí nadále zůstává.

V uplynulé sezóně obsadili Ústečtí Lvi čtvrtou příčku prvoligové tabulky. Ambiciózní celek, který se netají svojí touhou přivést do svého města v příštích letech extraligu, pak ve čtvrtfinále vyřadil Olomouc 3:2 na zápasy, v semifinále ale už Lvi nestačili na Berounské Medvědy, sérii prohráli 0:3.

V posledních dvou přípravných obdobích se Bílí Tygři s Ústeckými Lvy utkali celkem třikrát. Loni Liberečtí zvítězili na ledě svého soupeře 3:0 a doma vyhráli 2:1, v září 2002 skončil zápas v Ústí nad Labem remízou 4:4.

Slavná trojice aneb selská jízda