Šelmy si zatrénovaly pod širým nebem

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Davos - Svěřenci trenéra Filipa Pešána zamířili v rámci předzápasového rozbruslení kvůli horší kvalitě ledu v hale na venkovní ledovou plochu vedle Vaillant Areny. Neplánovaně si tak zpestřili nabitý program.

Proč jste zvolili venkovní trénink?
Kvalita ledu v hale nebyla po upravování reklamních ploch příliš dobrá, a jelikož jsme nechtěli o rozbruslení přijít, tak jsme se rozhodli trénovat na venkovní ploše.

Myslíte si, že je to pro hráče oproti tréninku na kryté ledové ploše velký rozdíl?
Je to obrovský rozdíl. Hlavně pro mladší hokejisty, kteří nikdy na venkovní ploše nehráli a nyní si to vyzkoušeli vůbec poprvé. U těch starších to asi zase taková novinka nebude, určitě totiž pár svých prvních tréninků někde pod širým nebem odehráli. Navíc je zde krásné prostředí, úžasný vzduch a azurové nebe. Myslím, že to bylo vítané zpestření pro všechny účastníky.

Přizpůsobil jste změně nějak náplň rozbruslení?
Kluci mají tři-čtyři cvičení, která chtějí. Ta proběhla. Venkovní ledová plocha není tak kvalitní, a kotouč tedy trochu skákal, ale i přesto myslím, že to svůj hlavní účel, což je finální zapracování před zápasem, splnilo.

Trenér Filip Pešán měl k dispozici kompletní kádr včetně obou brankařů a také již plně uzdraveného Ondřeje Vitáska.

Ondro, jak se ti zamlouval trénink na venkovní ploše?
Byla to příjemná změna. Nečekal jsem, a asi ani nikdo z mých spoluhráčů, že si zatrénujeme pod širým nebem. Myslím, že si to všichni kluci užili a máme krásný zážitek.

Je to velký rozdíl oproti tréninku na kryté hale?
Je, podmínky jsou trochu rozdílné, ale myslím, že jsme se s tím poprali velmi dobře.

Více fotografií z rozbruslení naleznete zde. Lašák vyhlíží kotouč

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu