Sedmá třída na výbornou! Na DTS turnaji brala dvě výhry!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Do kolotoče Dlouhodobé turnajové soutěže opět naskočila i kategorie U13. Ta byla doplněna o několik hráčů z okolních celků a počínala si na výbornou. Porazila Hradec Králové i Pardubice! Jihlavská Dukla nedorazila kvůli epidemii příušnic.

Trenér páté a sedmé třídy Ctibor Jech o turnajích DTS:

„V DTS není slabý soupeř. Hrajeme skupinu s Jihlavou, Pardubicemi a Hradcem Králové. Všechny zápasy mají úplně jiné tempo a daleko větší důraz. Jsou vidět i některé chyby, které v krajských zápasech vidět nejsou. Na všechno je menší množství času, je to hokej na úplně jiné úrovni. Nemohou hrát hráči, kteří na to bruslařsky nestačí. Není to pro všechny.“

Sestava Liberce: Petříček, Cinka - Ehrenberger, Perez D., Jakubec, Nebuželský, Zamazal, Topol - Jobek, Janata, Hois - Hrabčák, Perez J., Jansa - Oberreiter, Zamazal, Riedel

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 3:2

Branky: Ehrenberger Jakub, Jobek Milan, Janata Radek.

Trenér páté a sedmé třídy Ctibor Jech:

„Byli jsme doplněni hráči z jiných klubů. Tygrů hrálo osm, oba gólmani nás posílili a oba chytali velmi dobře. V prvním utkání se mi nejvíc líbila naše první formace, která rozhodla zápas třemi góly. Ostatní pětky se sice neprosadily, ale hrály taktéž dobře, jen chyběly góly. Jinak to byl parádní zápas. Často jsme soupeře přehrávali, neměli jsme problém ani vzadu.“

Bílí Tygři Liberec - HC DYNAMO PARDUBICE 4:3

Branky: Zamazal Denis, Hois Vojtěch, Peréz Jaromír, Hrabčák Damian.

Trenér páté a sedmé třídy Ctibor Jech:

„Průběh zápasu byl velmi podobný tomu prvnímu. Prosadit se tentokrát dokázala i druhá a třetí formace. Po většinu utkání jsme soupeře přehrávali, dařilo se nám v obraně a vepředu jsme se ještě několikrát mohli prosadit navíc. Často chyběl opravdu kousek. Zápasy jsme velmi dobře odehráli i z hlediska osobních soubojů, které jsme vyhrávali. Měli jsme šance a také závary, kdy jsme soupeře nepustili ze třetiny. Z našeho pohledu byly obě utkání velmi dobře odehrané a k vidění byly podle mě jedny z nejlepších zápasů, které v této sezóně sedmá třída odehrála.“

Sedmá třída turnaj DTS 1

Trenér páté a sedmé třídy Ctibor Jech o tom, jak hráči prožívají DTS:

„Jsou z toho nadšení. Když je zápas vyrovnaný, má emoce a náboj, je to pro ně úplně nejlepší. Je to daleko lepší, než když mohou hrát v polovičním tempu a i tak soupeře přehrávají. Sami vnímají a zjišťují, co jim v jejich dovednostech chybí. Vidí, na čem mají pracovat, což je u letošního ročníku sedmé třídy velmi pozitivní, protože na sobě hráči sami pracovat chtějí.“

Sedmá třída turnaj DTS 3

Slavná trojice aneb selská jízda