Rozpis utkání CHL: Tygři zahájí na domácím ledě, přivítají švédský celek Skellefteå AIK

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Nový extraligový ročník sice začíná až 11.září, Tygři se však do ostrého zápasového tempa dostanou již na konci srpna, a to v rámci Champions Hockey League, kde jejich kvality v základní skupině prověří zvučný švédský celek Skellefteå AIK a slovenská HK Nitra. Rozpis utkání, ceny vstupenek a další informace naleznete v článku.

Rozlosování CHL, které nedávno proběhlo, libereckým hráčům v rámci čtvrté skupiny přiřklo dva zvučné celky: švédský celek Skellefteå AIK a slovenskou HK Nitru. S nimi Liberečtí v základní části sehrají celkem čtyři zápasy: s každým ze soupeřů jeden v domácím a jeden ve venkovním prostředí.

Svou úvodní bitvu o první body Tygři sehrají 23.8., kdy do liberecké Home Credit arény dorazí právě Skellefteå AIK. O týden později Tygři zamíří do slovenské Nitry, zatímco 3.9. v odvetě zamíří slovenský celek pod Ještěd. Zápasovou porci pro základní část čítající čtyři klání Liberec zakončí 5.9. na ledě Skelleftey AIK.

Do další fáze soutěže postoupí první dva celky. Zatímco vítěz skupiny se může těšit rovnou na osmifinále, ten v pořadí druhý se o něj utká teprve v bojích šestnáctifinálových.

Kompletní rozlosování skupin CHL naleznete zde: www.championshockeyleague.net

Rozpis utkání Bílých Tygrů

DatumDenDomácíHostéZačátek utkání
23.8.NeděleBílí Tygři LiberecSkellefteå AIK16:15 SEČ
30.8.NeděleHK NitraBílí Tygři Liberec18:00 SEČ
3.9.ČtvrtekBílí Tygři LiberecHK Nitra16:00 SEČ
5.9.SobotaSkellefteå AIKBílí Tygři Liberec15:00 SEČ

Ceny vstupenek na domácí utkání jsou následující:
Dospělí: 100 Kč
Děti, studenti a senioři: 50 Kč
Majitelé permanentek pro nadcházející extraligový ročník mají vstup ZDARMA!

Představujeme soupeře

HK Nitra

Soutěž, ve které působí: Tipsport extraliga
Rok založení: 1931
Klubové barvy: Bílá a modrá
Největší úspěchy: Účast ve finále 2013/14, třetí příčka v sezónách 2005/6, 2012/13, 2014/15.

V minulosti dres Nitry oblékali význačné hokejové osobnosti jakými jsou Lubomir Kolnik, Zigmund Pálffy či Jozef Stümpel. Posledně jmenovaný Stümpel, mistr světa z roku 2002, působil v minulé sezóně v Nitře jako kapitán mužstva a u slovenského celku by měl zůstat i nadále.

Trenérem HK Nitry je bývalý český hokejista Antonín Stavjaňa, mistr světa z roku 1985 a 1996.

Skelleftea AIK

Soutěž, ve které působí: Svenska hockeyligan (SHL)
Rok založení: 1921
Klubové barvy: Černá, žlutá a bílá
Největší úspěchy: Mistr SHL v sezónách: 1977/78, 2012/13 a 2013/14.

Tento švédský hokejový celek se kromě úspěchů z posledních let může pyšnit i dvěma hráči, kteří reprezentovali své země na letošním MS v ledním hokeji v Praze a Ostravě. Jsou jimi švédská brankářská trojka Markus Svensson a finský útočník Janne Pesonen.

Nejzářivějšími hokejovými osobnostmi, které v tomto celku v minulosti působili, jsou majitel bronzové medaile ze světového šampionátu v roce 2008/9 Johan Åkerman či taktéž bronzový medailista ze světového šampionátu 2013/14 Joakim Lindström.

Trénink pohledem T.J. Melancona