Rozlosováno! Bílé Tygry v druhém ročníku CHL čekají HK Nitra a Skelleftea AIK

Date of publication Author Martina Válková

P r a h a – Čtvrtá skupina a dva atraktivní soupeři ze Slovenska a Švédska. Takový los padl na Bílé Tygry ve středu 13. května v prostorách O2 arény, kde se rozhodovalo o složení skupin pro nadcházející ročník Chmapions Hockey League. O postup do vyřazovacích bojů se tak liberečtí hráči poperou s letošním semifinalistou slovenské Tipsport Extraligy HK Nitrou a mistrem Švédské hokejové ligy z předchozí sezóny Skellefteou AIK.

"Pro nás vyšel los poměrně dobře. Hodně nám to připomnělo los z minulého roku. HK Nitra patří k výborným týmům s dobrým diváckým zázemím. Švédský tým znamená vždycky kvalitu, takže jsme docela spokojení," nechal se bezprostředně po losu slyšet generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech.

Ten vzápětí vytyčil jasný cíl libereckého celku pro následující ročník, a to probojovat se do vyřazovacích bojů. "Loni nám postup utekl v posledním kole, kdy jsme prohráli na ledě Karpatu Oulu. Takže letos se o to chceme poprat znovu," netajil se.

Nově budou zápasy hokejové Ligy mistrů vysílat "dostupnější televizní kanály" Sport1 (HD) a Sport2 (HD).

Představujeme soupeře

HK Nitra

Soutěž, ve které působí: Tipsport extraliga
Rok založení: 1931
Klubové barvy: Bílá a modrá
Největší úspěchy: Účast ve finále 2013/14, třetí příčka v sezónách 2005/6, 2012/13, 2014/15.

Znak HK Nitra

V minulosti dres Nitry oblékali význačné hokejové osobnosti jakými jsou Lubomir Kolnik, Zigmund Pálffy či Jozef Stümpel. Posledně jmenovaný Stümpel, mistr světa z roku 2002, působil v minulé sezóně v Nitře jako kapitán mužstva a u slovenského celku by měl zůstat i nadále.

Trenérem HK Nitry je bývalý český hokejista Antonín Stavjaňa, mistr světa z roku 1985 a 1996.

Zajímavostí je, že na soupisce HK Nitry figuruje Maris Jass, bratranec Koby Jasse, ještě donedávna hrajícího za Bílé Tygry. Oba jmenovaní na letošním MS v ledním hokeji v ČR reprezentovali Lotyšsko.

Skelleftea AIK

Soutěž, ve které působí: Svenska hockeyligan (SHL)
Rok založení: 1921
Klubové barvy: Černá, žlutá a bílá
Největší úspěchy: Mistr SHL v sezónách: 1977/78, 2012/13 a 2013/14.

Znak Skelleftea AIK
Tento švédský hokejový celek se kromě úspěchů z posledních let může pyšnit i dvěma hráči, kteří momentálně reprezentují své země na MS v ledním hokeji v Praze a Ostravě. Jsou jimi švédská brankářská trojka Markus Svensson a finský útočník Janne Pesonen.

Nejzářivějšími hokejovými osobnostmi, které v tomto celku v minulosti působili, jsou majitel bronzové medaile ze světového šampionátu v roce 2008/9 Johan Åkerman či taktéž bronzový medailista ze světového šampionátu 2013/14 Joakim Lindström.

Dres tohoto celku v minulosti oblékal třeba i český hokejový útočník Petr Tenkrát, a to v sezónách 2009/10 a 2010/11.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR