Rozhodlo využití první přesilovky, říká obránce Petr Kolmann

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Páteční vítězství nad karlovarskou Energií je v mnoha věcech speciálním. Po dlouhé době byla Tipsport arena vyprodaná, Bílí Tygři zaznamenali svou nejvyšší výhru v této sezoně a čtyřiadvacetiletý obránce Petr Kolmann si připsal svůj první kanadský bod v extraligové kariéře.

Pět utkání, čtyři výhry a jedna prohra. Tak zněla bilance libereckého týmu s karlovarským mužstvem v letošní sezoně Tipsport extraligy. Zatímco většina z předchozích zápasů měla spíše takový všední náboj, rozměry páteční bitvy byly epické. Energie se přijela s Tygry utkat pod Ještěd v přímém souboji o dvanácté místo tabulky. A selhala.

Domácí jí prakticky nedali šanci a klání nasměrovali správným směrem už při první přesilovce, kterou v jedenácté minutě proměnil Radek Duda. "Rozhodlo, že jsme proměnili vlastní přesilovku a ubránili tu jejich," tvrdí už poměrně zkušený zadák Petr Kolmann. "Ve druhé třetině jsme dlouho hráli oslabení ve třech, ale kluci to skvěle ubránili." Byl to právě Kolmann kdo dostal při oslabení dvě minuty, ale do průběhu střetnutí se zapsal daleko pozitivněji o něco dříve.

Bez něj by totiž skóre na konci prvního dějství mohlo klidně být jen 2:0 pro domácí. Po jeho přihrávce ve dvanácté minutě se totiž dostal do brejku Michal Bárta, jehož šanci úspěšně dokončil důrazem na brankovišti Tomáš Urban. "Jsem rád za první bod v kariéře, ale daleko důležitější je ten bod, který nás dělí od Karlových Varů," ví odchovanec libereckého hokeje, který rovněž tuší, že ještě není všemu konec.

Tygry totiž ještě čeká dvojice utkání, ve kterých narazí na chomutovské Piráty a brněnskou Kometu. Pokud oba celky porazí, nemusí se ničeho bát, Energie už nebude mít šanci je dohnat. Jestli ovšem ztratí dva body, budou muset doufat, že Karlovarští také klopýtnou. "Dva zápasy zbývají jen pokud je oba zvládneme, což by bylo super," říká Kolmann.

Důležitost zápasu neunikla ani libereckým fanouškům, kteří se postarali o skvělou atmosféru a přišli vskutku ve velkém počtu. Tipsport arena byla zase po nějaké době vyprodaná, což týmu pomůže v jakékoli situaci, v play-out však možná ještě více. "Bylo to úžasné, na vlastní kůži jsem ještě takovou návštěvu nezažil," tvrdí spokojeně Kolmann, přestože se už objevil v šestnácti extraligových utkáních.

Není tedy žádným nováčkem. Poprvé si nejvyšší českou soutěž zahrál před více než čtyřmi lety, kdy hrál hned šest utkání v celém ročníku. Mezitím se zoceloval na různých angažmá v různých nižších ligách, měl na sobě tedy i dresy Benátek nad Jizerou, Jablonce a České Lípy. Na farmě v Benátkách ovšem strávil času nejvíce. "Hráčem Tygrů jsem už šest let, ale vždy jsem začínal sezonu v Benátkách. Jsem rád, že je máme a že se tam můžu rozehrávat," vysvětluje Kolmann, jehož kariéru rovněž často zabrzdila různá zranění. Teď je ale zdráv a připraven jakkoli pomoci týmu.