Roman Will: Teď potřebujeme každý bod

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec - Proti Olomouci Bílí Tygři uzavřeli čtyřzápasovou domácí sérii dalším tříbodovým ziskem. Roman Will navíc stejně jako proti Zlínu podpořil výkon týmu čistým kontem. "Snad v téhle formě budeme pokračovat i venku," doufá mladý gólman.

Jak náročný zápas s Olomoucí byl?
Extrémně těžký. Olomouc letos hraje výborně. Je vidět, že jsou sebevědomí, hrají nahoře v tabulce. Byl jich zezačátku plný led. Jsem rád, že jsme ten jejich úvodní tlak přečkali a že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Přestože jste soupeře tlačili, šlo na tebe také 31 střel. Jak těžký byl takový zápas pro brankáře?
Byl to takový ideální zápas, pořád se něco dělo. Nestalo se, že bych deset minut stál a čekal, co se bude dít. Na nudu jsem si rozhodně stěžovat nemohl. (úsměv)

Ze čtyř posledních zápasů máte dvanáct bodů. Splnili jste tím vytyčený cíl?
Chtěli jsme udělat co nejvíc bodů, dvanáct je úplně super. Jsem moc rád, že jsme si sebevědomě a pokorně šli v každém zápase střídání po střídání za výhrou. Je z toho dvanáct krásných bodů a já doufám, že budeme v téhle formě pokračovat.

Znamenalo to ve vaší situaci povinnost?
Povinnost, to ne, ale každý tak nějak cítí, že by to tak mělo být. Že zkrátka nic jiného v naší nepřicházelo v úvahu.

Willova děkovačka

Věříš, že si formu přenesete také do venkovního prostředí?
Věřím, že se nám to povede. Celou sezonu hrajeme podle mě dobře, jen se to zkrátka vyvíjelo ne zrovna podle našich představ. Jak se říká, jednou jste dole a jednou nahoře. Chvíli jsme byli tam dole, teď jsme nahoře. O to je to příjemnější a věřím, že tam chvíli vydržíme.

Je situace, kdy se v klíčové fázi sezony rozjíždíte do formy, výhodnější, než kdybyste si v úvodu nahrabali body a teď klesali?
Je to asi lepší, ale žádná krize není příjemná. Šli jsme celou sezonu za tím, že to zlomíme. Dřív nebo později jsme zkrátka museli štěstí trošku získat na svou stranu.

Bude pro tebe nedělní zápas v Mladé Boleslavi, tedy v tvém dřívějším působišti, speciální?
Dlouho jsem tam působil, v nějakých patnácti letech jsem tam přestoupil a strávil jsem tam krásné roky. Teď už jsem ale doma tady v Liberci. Budu to brát jako každý jiný zápas. Mám tam sice pár kamarádů, ale to jde během utkání stranou. Potřebujeme vyhrát.

Mladá Boleslav s vámi bojuje o místenku v play-off. Půjde kvůli tomu o ještě důležitější zápas, než obvykle?
Nemyslím si, že by to byly důležitější body, teď potřebujeme získat každý bod. Musíme pravidelně bodovat proti soupeřům pod námi i nad námi. Týmy kolem nás také nebudou výrazně ztrácet. Pro nějaký tým může sezona skončit tragédií, proto jsem rád, že teď vyhráváme a stoupáme nahoru.

Dva body zachránil Will

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR