Rodí se soupiska pro následující sezonu

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Sezona 2014/2015 sice ještě formálně neskončila, už v této chvíli se ale rodí nové složení týmu Bílých Tygrů, který už 27. dubna vstoupí do suché části letní přípravy. Zde vám přinášíme seznam hráčů, kteří mají novou či stále platnou smlouvu a budou liberecký dres oblékat i v následujícím ročníku.

První dobrou zprávou je, že se Tygři stále budou moci spolehnout na zkušenou brankářskou dvojici. Jak už na webu v nedávném rozhovoru prozradil Ján Lašák, smlouvu má platnou ještě na jednu sezonu, navíc svou práci zde nepovažuje za dokončenou, jeho odchod tak nepřipadal v úvahu. Záda mu pak bude opět krýt Marek Schwarz, kterého v minulém ročníku zbrzdilo nepříjemné zranění třísel.

Marek Schwarz i Lukáš Derner budou u Bílých Tygrů pokračovat i nadále

V obraně před nimi bude znovu nastupovat dvojice mladých beků, kteří se v uplynulých letech zařadili do širšího kádru reprezentace. Pokračovat budou jak Ondřej Vitásek, který si před rokem zahrál dokonce na mistrovství světa a z boje o letošní šampionát ho připravilo až zranění, tak Radim Šimek, kterému poslední sezona vyšla parádně a patřil mezi nejproduktivnější Tygry. Šéfem obrany i celého týmu zůstává současný kapitán Jan Výtisk. Na tvořící se soupisce pak nalezneme také Michala Plutnara, který na sebe v pozitivním světle upozornil především v závěru uplynulé sezóny.

V Liberci odehraje následující ročník také řada ofenzivních hráčů. Vedle mistra světa z roku 2010 Petra Vampoly má nadále platnou smlouvu i dvojice posil, která dorazila před sezonou 2014/2015 z pražské Slavie – Petr Jelínek a Lukáš Krenželok. Fanoušci Bílých Tygrů se mohou těšit rovněž na Jakuba Valského, který v současnosti bojuje v reprezentačním kempu o místo v nominaci na mistrovství světa v Praze a za své spoluhráče se i v další sezóně bude "bít" mladík Jaroslav Vlach.

Již před nějakou dobou jsme už na webu informovali o prodloužení smlouvy odchovanců Lukáše Dernera a Michala Bulíře, naopak zatím celkem osm hráčů (Tomáš Filippi, Martin Bartek, Petr Gřegořek, Jaroslav Balaštík, Tomáš Bulík, Tomáš Urban, Koba Jass a Lukáš Krejčík) s jistotou v Liberci končí.

Podoba soupisky samozřejmě ještě zdaleka není konečná. Nadále se jedná s dalšími hráči uvnitř i vně klubu.

Zatím potvrzení hráči pro další sezonu:

Ján Lašák
Marek Schwarz

Obránci

Jan Výtisk
Lukáš Derner
Radim Šimek
Ondřej Vitásek
Michal Plutnar

Útočníci

Jakub Valský
Petr Vampola