Ročník 2003 Libereckého kraje ovládl VTM turnaj! Ve finále si poradil se Středočechy

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Výběr Libereckého kraje pod taktovkou trenéra Jiřího Bermanna vybojoval na turnaji výběru krajů v rámci série VTM první místo! Do finále postoupil přes nájezdové drama s Jihočeským krajem a v závěrečném duelu přestřílel 5:3 Středočechy.

Výsledky Libereckého kraje

Liberecký kraj 2:1 sn Jihočeský kraj
Liberecký kraj 5:3 Středočeský kraj

Tabulka turnaje

1. Liberecký kraj
2. Středočeský kraj
3. Jihočeský kraj
4. Plzeňský kraj

Jiří Bermann o turnaji

"Turnaj se odehrával mezi výběry krajů a hráli jsme velmi dobře. Systém turnaje nás svedl proti Jihočeskému kraji, Středočeský kraj nastoupil proti Plzeňskému, vítězové se poté utkali o první místo. Podařilo se nám konečně prolomit nájezdovou tragédii, protože do tohoto turnaje jsme kvůli nim třikrát prohráli, díky výhře jsme postoupili do finále. Následně jsme narazili na Středočeský kraje, který měl výběr z Mladé Boleslavi, Kladna, Berouna a dalších týmů. Hráli jsme slušně, nebylo to ideální, ale bruslili jsme a měli nasazení. Scházela nám trochu spolupráce. Blbě si přihráváme a hrozně se nadřeme na gól. Nicméně v obou zápasech jsme byli lepší, což mě potěšilo. Znovu se potvrdilo, že na těchto turnajích hrajeme lépe než v ligových zápasech. Nastoupily proti nám celky, které mají hráče z několika kvalitních klubů a hráli jsme dobře. V osmičce to vázne během sezony tím, že někteří protivníci nejsou tak dobří jako tyto výběry a my předržujeme puk tak, až se ze zápasu stane holomajzna. Nyní soupeři byli natolik kvalitní, že nás nenechali držet po většinu utkání kotouč a my jsme museli hrát. Vyhovuje nám více hra se silnějšími protivníky, protože jinak: kdo má puk hraje a zbytek kouká, co ze situace vznikne, což není ono. Na turnaji jsem ale byl s naší hrou spokojený."

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR