Reprezentant Tomáš Filippi: Turnaj v Rusku se moc pozitivně hodnotit nedá

Date of publication Author Dominik Jakubec, Jakub Slunečko

Soči/Liberec - Tomáš Filippi byl jedním ze tří Tygrů v národním výběru na turnaji v Soči. Druhý podnik Euro Hockey Tour ale reprezentaci nevyšel, když skončila s pouhým jedním bodem až poslední. Jak Filippi hodnotí počínání týmu?

Turnaj Channel One Cup se reprezentantům příliš nepovedl, zakončili ho porážkou s Ruskem. „Brzy jsme nechali soupeře utéct na rozdíl tří branek, to se s Rusákama těžko otáčí. Nevím, jestli to byla smůla, my jsme je nechávali často jezdit dva na jednoho, měli spoustu přečíslení,“ uznává Tomáš Filippi, že byla sborná po většinu utkání lepším týmem.

A mohlo být i hůř, nebýt spolehlivé opory za zády české defenzivy. „Kdyby za nás nechytal Kuba Kovář, mohlo to být třeba 0:6 po dvou třetinách a bylo by vymalováno. Ještě jsme to sice zdramatizovali, ale to už nestačilo,“ smutnil mladý útočník.

Tomáš Filippi

Přestože totiž Češi ještě dokázali skóre korigovat, nakonec stejně celkově prohráli 2:3. „S Ruskem je těžké hrát, i když nad nimi vedete 3:0, tím spíš když mají tenhle náskok oni. Všechno jim pak vychází, narostou jim křídla a dovolí si neskutečné věci. Ale na té nejvyšší úrovni si už soupeře nevyberete, tady nikdo slabý není,“ poznamenal, že stejně náročné bylo také čelit Finsku nebo Švédsku.

Filippi se během ruského turnaje objevil po boku různých spoluhráčů, nejvíce toho ale odehrál s Dominikem Simonem a Michalem Řepíkem, s nimiž tvořili útočnou formaci také proti domácímu výběru. „S Dominikem jsme hráli už na Karjale a spolupracuje se mi s ním velmi dobře, s Michalem jsem tu naopak byl v lajně vůbec poprvé. Nemůžu si stěžovat, některé šance jsme měli, ale zase jsme také dost gólů dostali, to musíme zlepšit,“ ví nejproduktivnější forvard Bílých Tygrů.

S reprezentací odehrál dvě utkání před velmi bouřlivou atmosférou, na úvod v Praze proti Švédsku a pak přímo v Soči, kde naopak publikum hnalo Rusko. „Něco podobného jsem zažil v juniorce v Kanadě, kde chodilo patnáct tisíc lidí na každý domácí zápas. Nebylo to pro mě něco úplně nového. A že v neděli fandili soupeři, to mi je skoro jedno. Když lidi řvou, hraje se mi dobře, ať už jsou to fanoušci naši, nebo soupeře.“

K výkonu týmu už se ale hledala superlativa těžko. „Turnaj nemůžu hodnotit o moc lépe, než Karjalu. Zase jsme skončili poslední s jedním bodem. Do novin sice můžeme říkat, že jsme hráli dobře, že je herní projev výborný a podobně, ale zkrátka máme jen jediný bod. To se nedá hodnotit pozitivně,“ shrnuje zcela jasně Filippi.

Nyní už ale musí i s Jakubem Valským a Ondřejem Vitáskem rychle přepnout zpět na klubové povinnosti, už 26. prosince totiž čeká Tygry utkání s lídrem tabulky, Třincem. Buďte u toho a přijďte Liberec podpořit!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu