Reprezentační obránce Martin Ševc je novou posilou Bílých Tygrů

Date of publication Author Martin Kadlec

Zkušený obránce Martin Ševc je novou výraznou akvizicí Bílých Tygrů před extraligovou sezónou 2015/2016. Třiatřicetiletý bek se s vedením libereckého klubu domluvil na tříletém kontraktu do 30. 4. 2018.

Hráč s reprezentačními zkušenostmi a hned čtyřmi tituly ze švédské nejvyšší soutěže se zatím bude připravovat individuálně. K týmu se Martin Ševc připojí v druhé polovině července, kdy Bílí Tygři zahájí hlavní fázi přípravy na ledě.

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána:

"Už před zahájením přípravného období jsem avizoval, že bychom rádi získali jednu posilu do našich obranných řad a Martin Ševc patřil mezi naše favority. Jsem rád, že veškerá jednání dopadla dobře a můžeme tohoto zkušeného hráče přivítat v naší organizaci. Martin Ševc patří už několik sezón k nejlépe bodujícím obráncům elitních evropských hokejových soutěží, ať se jedná o švédskou a českou extraligu nebo KHL. Doufám, že vedle Martina vyroste pro národní tým jeden z našich mladých obránců."

Profil Martina Ševce:
Třiatřicetiletý kladenský odchovanec Martin Ševc je bezesporu vítězným typem hráče. Čtyři mistrovské tituly ve švédské nejvyšší soutěži mluví za vše. Ovšem Ševcovo jméno najdete také na českém extraligovém poháru, když se v sezóně 2012/2013 podílel na vítězném tažení Plzně, byť se po deseti utkáních přesunul do švédské Skellefteå (kde mimochodem také slavil titul). Přičtěme k tomu ještě stříbrné medaile ze švédské ligy (2015) a z KHL (2014) a získáme jednoho z nejúspěšnějších českých hokejistů posledních let na klubové úrovni.

I reprezentační kariéra Martina Ševce poutá pozornost. Na svém kontě má 40 startů za národní tým, byť většinou pouze v rámci EHT. Na mistrovství světa se Martin podíval zatím pouze jednou. V sezóně 2013/2014 pomáhal v Minsku vybojovat českému národnímu týmu 4. místo.
Martin Ševc na sebe poprvé výrazněji upozornil během sezony 2004/2005, kdy ve „svém“ kladenském dresu odehrál první kompletní ročník v extralize a to i přesto, že sestava Kladna byla v době výluky plná hráčů z NHL. Jeho příslib neunikl ani reprezentačním trenérům, a tak si připsal první dva starty i v dresu s lvíčkem na prsou.
O rok později již v extralize plně ukazoval své ofenzivní schopnosti a ve 42 zápasech si připsal 23 bodů. Na závěr sezony si jej vyhlédl švédský Färjestad a Ševc mu 6 body ve 23 utkáních pomohl k mistrovskému titulu. Následoval návrat do Kladna, za které v ročníku 2006/2007 nasázel 17 branek (nejvíc mezi beky v extralize).
V sezóně 2008/2009 znovu zamířil do Färjestadu. Stal se nejlepším hráčem švédské ligy v plus minus (+26) a v play-off opět pomohl svému týmu k titulu.
Následně si ho jako posilu vybralo běloruské Dinamo Minsk, ale po roční anabázi v KHL se vydal zpět do Färjestadu. Zde si v roce 2012 připsal švédský mistrovský hattrick a v následující sezoně pokračoval v „mistrovské jízdě“. Český titul mu patřil za 10 utkání, které odehrál v dresu Indiánů z Plzně a čtvrtý švédský pak následně získal ve svém novém působišti, kterým se stala Skelleftea.
Před dvěma lety zamířil Martin Ševc zpět do Česka, když oblékl barvy týmu KHL Lev Praha, se kterým se probojoval až do finále o Gagarinův pohár. Poté, co pražský Lev k loňskému ročníku kontinentální ligy nenastoupil, vrátil se zkušený obránce zpět do Skellefteå, kde znovu okusil finálovou řež o titul.

Martin Ševc při podpisu smlouvy

Více fotografiií naleznete v naší fotogalerii.

Slavná trojice aneb selská jízda