Radim Šimek po obratu Plzně: Do druhé třetiny jsme nastoupili jako mistři světa, to rozhodlo

Liberec - Bílí Tygři vedli v pátém utkání čtvrtfinále po první třetině 3:1. Ve druhém dějství ovšem Plzeň utkání otočila a nakonec snížila stav série na 3:2. „Když jsme dostali ty rychlé branky, najednou celá střídačka přestala žít," smutnil po utkání Radim Šimek.

Radime, po první třetině jste vedli 3:1. Co se stalo?
Do druhé třetiny jsme nastoupili jako mistři světa. Tak to taky vypadalo. Obdrželi jsme čtyři branky. Vlastně jsme si je dali sami. Přečíslovali nás. Hráli jsme špatně a Plzeň zaslouženě vyrovnala. V závěrečné části jsme už neměli šanci výsledek zvrátit. Bohužel jsme to nezvládli.

Jak těžko se proti Indiánům hrálo, když bránili dvoubrankový náskok?
Samozřejmě se hrálo těžce. Byli jsme trochu opaření z toho obratu. Nám to ale neprohrála třetí třetina. Byla to ta druhá, ve které jsme hráli opravdu špatně.

Trenér se po třetí brance rozhodl vystřídat brankáře. Čím to bylo?
Vedli jsme o dvě branky a nejednou to bylo 3:3. Asi to chtěli oživit a do brány poslali Jánka. Ani jemu jsme ovšem nepomohli, stejně jako Ramanovi. Dopadlo to, jak to dopadlo.

Kdy se podle tebe zápas zlomil?
Ve druhé třetině jsme dostali hodně rychle gól. Bylo to z přečíslení a ještě se jim to odrazilo do prázdné brány. Rozhodující byl asi ten čtvrtý gól, který nás položil. Musíme také více komunikovat na střídačce. Když jsme dostali ty rychlé branky, najednou celá střídačka přestala žít. Poté už jsme neměli mentální sílu.

Je pro vás komplikace, že se opět vracíte do bouřlivého prostředí v Plzni?
Pořád vedeme 3:2 na zápasy. Budeme to chtít urvat, ale musíme podat mnohem lepší výkon, než ve druhé třetině. Když budeme hrát jako v první dvacetiminutovce, kdy jsme hráli pokorně a zodpovědně, nebudu mít obavy.

Myslíš, že v dalším zápase bude pod domácím tlakem zase Plzeň?
Těžko říct, jestli budou pod tlakem. Budou hrát doma a budou chtít určitě vyhrát. My tam ale určitě nejedeme odevzdaní. My chceme zvítězit taky a ukončit sérii. Uděláme pro to maximum.