Radim Šimek: Na turnaji už není slabých soupeřů. S Radko Gudasem se mi hraje výborně

Date of publication Author Pavel Kuba, Kryštof Rossmann

Paříž/Liberec - Český národní výběr má za sebou čtvrté vystoupení na šampionátu. Poté, co podlehl Kanadě, ovládl třetí zápas v řadě, rozhodovat ale musel zase až nastavený čas. „Šlo o větší tlak do branky, motali jsme se mnohem víc v rohu kluziště a jejich brankář to neměl kvůli tomu zase až tak těžké," ví Radim Šimek.

Zápas s Norskem dopadl výsledkem 1:0. Jak bys ho popsal?
Když utkání skončilo výsledkem 1:0 po prodloužení, tak se dá říct, že bylo z našeho pohledu utrápené. Měli jsme získat tři body.

V čem bylo nejtěžší překonat norskou obranou hradbu?
Šlo o větší tlak do branky, motali jsme se víc v rohu kluziště a jejich brankář to neměl kvůli tomu zase až tak těžké. Řekl bych, že nerozhodný stav byl způsoben hlavně tím.

Modrá aukce

Jaké pozitivum si ze zápasu odnášíte?
Jediným pozitivem může být, že jsme nedostali branku. Nic jiného si z výkonu vzít nelze.

Máte sedm bodů ze čtyř zápasů. Převládá spokojenost?
Ještě spokojení nejsme, teď určitě ne. Nevím přesně, jak tabulka bodově vypadá, ale nejlepší by samozřejmě bylo, kdybychom jich mělo dvanáct. Tolik jich bohužel není.

Jak se ti hraje v prvním obranném páru s Radko Gudasem?
Musím říct, že jsem naprosto spokojený. Radko je zkušený obránce, hraje v NHL a obraně dodává klid. Je spíš defenzivnější typ, i když také občas zaútočí. Já, když vyjedu, tak vím, že za mnou někdo zůstane.

V dalším utkání vás čeká Slovinsko, jak se připravit na typově stejný zápas?
Musíme se dobře najíst, zregenerovat a vyspat. Hlavně musíme jít na následující zápas s čistou hlavou. Papírově jsme favorit, ale na turnaji už není jednoduchý soupeř. Budeme chtít napravit utkání s Norskem a získat jednoznačně tři body. Z jejich týmu znám Roberta Saboliče, který hrál za Spartu a poté kluky, co působili ve Slovanu Bratislava. Neznám je osobně, ale určitě to jsou velmi kvalitní hráči, jinak by nehráli KHL. Modrá aukce

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu