První rok v Liberci? Škoda nepostupu, mohlo to být lepší, přemítal Martin Bakoš

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Pod Ještěd dorazil na poslední chvíli, do svého prvního zápasu za Liberec naskočil až ve třetím kole proti a hned v následujícím duelu skóroval. Řeč je o Martinu Bakošovi. Slovenský útočník posbíral ve své debutové sezóně v extralize 25 bodů a v tygřím dresu patřil k těm lepším. "Nehrálo se mi tady vůbec zle, ale určitě to mohlo být i lepší," říká velmi skromně.

Svoji první sezónu v tygřím dresu ozdobil Martin Bakoš čtrnácti brankami a jedenácti gólovými přihrávkami. "Byla to moje první sezona. Škoda toho nepostupu do předkola, to je jediné, co mě může mrzet. Vyhráli jsme poslední zápas, zachránili jsme se, ale škoda toho nepostupu. Mohlo to být lepší," stručně hodnotil klíčový forvard.

Hned čtrnáctkrát mohl Martin Bakoš slavit vstřelenou branku

"Bylo to pro mě i trochu těžké, musel jsem se vypořádat s poraněným ramenem, a potom jsem se do toho těžce vracel," zavzpomínal. "Nehrálo se mi tady vůbec zle, ale určitě to mohlo být i lepší," ví zanedlouho pětadvacetiletý Tygr.

Když vedení severočeského celku v polovině září přivedlo Bakoše do klubu, podepsalo s ním kontrakt do 30.4. 2015. Budoucnost slovenského sympaťáka tak není jistá. "Nechci to teď nějak rozebírat. Samozřejmě jednáme a uvidíme, jestli se nějak dohodneme. Myslím si ale, že za pár dní bude jasné, jak to bude," zpravil o své situaci třetí nejproduktivnější hokejista Liberce.

Největším lákadlem hokejové sezóny je beze sporu světový šampionát v Praze a Ostravě. Na účast si mohl brousit zuby i Martin Bakoš, který letos dres slovenské reprezentace už oblékl. "Bylo by pěkné, kdybych se dostal do kempu. Tam je to o té aktuální formě a o zapadnutí do nějakého trenérova systému. Může se stát cokoliv," prozradil útočník, jenž se do výběru trenéra Vůjtka nakonec neprobojoval.

K životu hokejistů patří neodmyslitelně také letní suchá příprava. "Já mám rád letní přípravu, takže uvidíme. Musím se dobře připravit, asi i trochu individuálně zamakat, ale na to jsem zvyklý z KHL. Jinak s tím nemám vůbec žádný problém. Vím, že je to důležitá část sezóny, takže to neberu nijak tragicky," poodkryl na závěr tajemství letních příprav Martin Bakoš.

Slavná trojice aneb selská jízda