Prohru s Vítkovicemi musíme hodit za hlavu, prozradila smutná hvězda zápasu Bárta

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Tygři nezačali před vlastním publikem sezonu vůbec dobře, když s Vítkovicemi prohráli jasně 0:6. Naposledy dostali stejný výprask v listopadu loňského roku, kdy v Tipsport areně nestačili na Mladou Boleslav. „Dnešní utkání musíme hodit za hlavu a soustředit se na Vary,“ říká jasně útočník Michal Bárta.

Bílí Tygři si na svou první výhru před domácím publikem musí ještě nějakou tu chvilku počkat. Ve čtvrtečním utkání totiž podlehli Vítkovicím vysoko 0:6, což byla už druhá větší prohra během jednoho týdne. „Zápas jsme nezvládli a chtěli jsme ho určitě vyhrát. Dostali jsme šestku a žádný jsme sami nedali. Mrzí nás to vůči fanouškům,“ hodnotil utkání útočník Michal Bárta, který byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem svého celku.

Michal Bárta o nevyužitích šancích: "Chtělo to správně zakončit."

A po právu. Několikrát se dostal do šance, ale dobře chytajícího Málka ani v jednom utkání nepřekonal. A co kolikrát chybělo? Byla to třeba smůla? „Chtělo to správně zakončit. Pár šancí tam ale bylo. Buď to šlo do betonů, vedle nebo se mi nepodařilo zvednout puk. Dnes nám nějak nepřálo," smutnil talentovaný forvard Tygrů.

I když Bílí Tygři Vítkovice přestříleli 32:27, čestného úspěchu se do konce šedesáté minuty nedočkali. „Hlavní rozdíl byl v produktivitě. Měli jsme chvílemi spoustu šancí, ale góly jsme nedali,“ prozradil Bárta, jenž má na kontě vůbec první trefu Severočechů v sezóně. „Oni pak jednou dvakrát ujeli a spadlo jim to tam,“ dodal.

Liberečtí mají nyní ale velice těžký los, a tak napravit zaváhání s Moravany nebude jednoduché. Nejdříve musí zajet do Karlových Varů, které letos ještě nebodovaly a budou určitě hladové, a pak je čeká postupně Boleslav, Brno a Zlín. „Musíme to hodit za hlavu a neubírat se tím nějak. V příštím zápase máme Vary a jedeme tam bodovat,“ prozradil třiadvacetiletý modrobílý střelec.

Pro Liberecké to může být ale probuzení. Naposledy Bílí Tygři inkasovali stejný výprask na podzim loňského roku, kdy na sever tenkrát přijela Mladá Boleslav. V dalším utkání ale zavítali na led Třince a přivezli dva body za výhru v nájezdech. jen asi málo fanoušků tenkrát čekalo, že by tam Nedvěd a spol. dokázali bodovat. Bude tedy i neděle pro Bílé Tygry úspěšná?

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR